kwidzyn

Dodano: 18.11.12

Kwidzynianie lepsi od Mielca!

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu MMTS Kwidzyn pokonał TAURON Stal Mielec 28:26. Choć po siedmiu minutach gospodarze prowadzili 6:1, to w miarę upływu czasu mielczanie zdołali odrobić straty i mecz stał się dużo bardziej wyrównany. Spotkanie rozstrzygnęło się w 54 minucie, kiedy to MMTS zdobył pięć kolejnych bramek. Mając wówczas czterobramkową przewagę nad rywalem, podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa w tym meczu. 

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego prezesa Stali Antoniego Weryńskiego. Sytuacja ta chyba trochę wyprowadziła z koncentracji zespół gości, bowiem po siedmiu minutach gry MMTS prowadził z mielczanami aż 6:1. Wydawało się, że gospodarze sami byli zaskoczeni aż tak łatwym prowadzeniem w tym spotkaniu, jednak po zdobyciu siódmej bramki (7:2) czerwono-czarni wyraźnie stanęli w miejscu.

Mielczanie zdobyli natomiast cztery bramki pod rząd i zdołali zmniejszyć straty do zaledwie 1 bramki - 7:6. W 22 minucie meczu, gościom udało się natomiast doprowadzić do remisu - 10:10. MMTS co prawda zerwał się jeszcze do ataku, jednak ostatnie pięć minut pierwszej połowy należało już wyłącznie do rywali. Stal zdobyła pięć bramek z rzędu i na przerwę schodziła prowadząc 13:16.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Daszka i Orzechowskiego, co pozwoliło gospodarzom zmniejszyć straty do zaledwie 1 bramki - 15:16. W 42 minucie MMTS natomiast ponownie wyszedł na prowadzenie. Dzięki skutecznej grze w obronie i trafieniom Orzechowskiego, Nogowskiego i Klingera, czerwono-czarni prowadzili 19:18. Mielczanom udało się co prawda jeszcze ponownie wyjść na skromne prowadzenie w tym meczu, jednak sytuacja taka utrzymywała się tylko do 49 minuty.

Wówczas to po bramce Kriegera goście po raz ostatni prowadzili w kwidzyńskiej hali - 21:22. Czerwono-czarni zdobyli następnie pięć bramek z rzędu i wyszli na bezpieczne prowadzenie 26:22. Mimo prób mieleckiego zespołu czerwono-czarni zdołali utrzymać zwycięstwo do końca meczu i komplet punktów ponownie trafił do podopiecznych trenera Krzysztofa Kotwickiego.


 

MMTS Kwidzyn - TAURON Stal Mielec 28:26 (13:16)

sędziowie: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota (Płock)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Pacześny 2, Klinger 4, Mroczkowski 1, Orzechowski 8, Sadowski, Adamuszek 4, Rosiak, Nogowski 4, Seroka 1, Łangowski, Daszek 4, Rombel.

Kary: 6 minut (2x2': Rosiak, 2': Nogowski)

TAURON Stal: Kryński, Lipka - Wilk 2, Krieger 2, Sobut, Kornecki, Szpera 2, Gudz, Gliński 7, Krzysztofik 4, Chodara 1, Kostrzewa 8.

Kary: 6 minut (2': Gudz, Chodara, Kostrzewa)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube