kwidzyn

Dodano: 26.06.12

MMTS jednak bez Kostrzewy

To już pewne - Damian Kostrzewa nie wystąpi już w barwach MMTS Kwidzyn. Lewoskrzydłowy wypożyczony w poprzednim sezonie z Vive Kielce okazał się zbyt kosztowny dla klubowego budżetu.

-Nie chodzi o to, że nie stać nas na zapłacenie kwoty wymaganej przez Kielce, bo w tej sprawie chyba doszlibyśmy do porozumienia – mówi Jacek Wilke, prezes MMTS Kwidzyn. – Porozumieliśmy się też z Damianem w sprawie wysokości jego kontraktu w naszym klubie. Ponieważ otrzymaliśmy jednak o wiele mniejszą dotację z miasta niż sądziłem ( połowę tego co w ubiegłym roku), po prostu nie stać nas na jego utrzymanie w tym sezonie. Musimy dostosować klubowy budżet do rzeczywistości i po prostu nie możemy pozwolić sobie na zatrzymanie Damiana. Wiem, że zawodnik rozmawia już z jednym z klubów Superligi.

Po odejściu Marcina Markuszewskiego, Michała Waszkiewicza, Kamila Kriegera i Patryka Rombla, kadra kwidzyńskiego klubu zostaje zatem uszczuplona o kolejnego zawodnika. Na pozycji lewoskrzydłowego pozostaje natomiast osamotniony Adrian Nogowski.


-Może dojdzie na tą pozycję jeszcze jakiś junior, ale wiadomo, że nie będzie to zawodnik tej klasy co Damian – mówi J. Wilke. – Jego brak będzie na pewno dużą stratą dla drużyny, ale dużo większym problemem byłoby naciągnięcie klubowego budżetu. Do tego nie mogę dopuścić. Mamy mniejszy dopływ gotówki do klubowej kasy i trzeba się do tego dostosować.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube