kwidzyn

Dodano: 15.05.13

Rosiak: Zabrakło skuteczności i wyrachowania w grze

Przemysław Rosiak, rozgrywający MMTS Kwidzyn podsumowuje porażkę kwidzynian w trzecim meczu półfinałowym z Orlen Wisłą Płock. Kwidzynianie przegralii we własnej hali 22:30 i pożegnali się z marzeniami o finale Mistrzostw Polski.
-Szkoda tego meczu, bo psuje obraz naszej dobrej postawy w Płocku – mówi filar kwidzyńskiej defensywy.
-Niestety nie udało nam się pokonać Wisły w kwidzyńskiej hali. Pokazaliście jednak, że przy dobrej postawie można swobodnie rywalizować z zespołem Płocka. Czego zatem zabrakło nam do odniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu?

-Myślę, że kluczowym momentem była nasza gra w przewadze, gdy powinniśmy wyjść na prowadzenie. Wtedy popełniliśmy głupie błędy, poszły jakieś odpały i Płock niestety złapał wiatr w żagle i nam odjechał. Później nie potrafiliśmy się już z tego podnieść i skończyło się tak jak się skończyło. Pozostaje nam jedynie przeprosić za to naszych kibiców.

-Zaważyła zatem nasza fatalna skuteczność?

-Skuteczność i brak pewnego wyrachowania w grze. Z zespołem takim jak Płock musimy grać na 120 procent i nie możemy popełniać głupich błędów, a takie niestety pojawiły się w naszej grze. Złe podania, chęć szybkiego zdobycia bramki, zła pomoc w obronie, za szybkie wyjścia i niestety skończyło się tak jak się skończyło.
Szkoda tego meczu, bo psuje obraz naszej postawy w Płocku. Grając we własnej hali chcieliśmy powalczyć i wygrać chociaż jeden mecz, aby zostawić po sobie dobre wrażenie. Niestety nie udało się i jesteśmy tym trochę zniesmaczeni.

-Mówimy o błędach w ataku, ale w obronie też nie było różowo. Sam Toromanović trochę napsuł nam krwi i trudno było go powstrzymać.


-Faktycznie trochę nie mogliśmy sobie z nim poradzić, ale Nenadić i Kubisztal zdobyli w Płocku dużo bramek, wiec mieliśmy podwyższać obronę do tych rzucających zawodników. Przez to otwierały się sytuacje dla Toromanovicia, które niestety wykorzystywał. Musimy się jednak szybko otrząsnąć z porażek z Wisłą, bo przed nami walka o brąz i nie wyobrażam sobie, abyśmy odpuścili jakieś mecze. Kilku zawodników opuszcza nasz zespół po tym sezonie i zarówno ja, jak i cała drużyna chcemy zdobyć ten medal. Chcemy w ten sposób pożegnać tych graczy po wielu latach gry w Kwidzynie.

-Kto zatem zostanie Mistrzem Polski 2013?

-Myślę, że VIVE Kielce wygra 3:0.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube