kwidzyn

Dodano: 31.05.13

Suchowicz: Przeżyłem tu wiele fajnych chwil

W decydującym spotkaniu rozegranym w Puławach po raz kolejny pewnym punktem zespołu był Sebastian Suchowicz. Bramkarz MMTS Kwidzyn zagrał przez pełne 60 minut i bardzo często ratował swój zespół z poważnych opresji.

-Decydujący mecz o brązowym medalu równie dobrze mógł skończyć się dogrywką czy też zwycięstwem Puław. Nerwowo było do samego końca, a jednak udało nam się wygrać. Co zadecydowało o naszym zwycięstwie?

-Myślę, że nasza determinacja, która była ogromna. Na początku ten mecz układał się dla nas bardzo dobrze i prowadziliśmy z Azotami 4:7. Potem jednak Puławy nas przegoniły schodząc na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Azoty uciekły nam na dwie bramki i to my musieliśmy gonić rywali. Udało nam się jednak odrobić straty i odskoczyć rywalom na trzy bramki. W końcówce meczu powinniśmy już tylko kontrolować sytuację i nie roztrwonić tej przewagi do samego końca. Niestety Puławy doprowadziły do remisu, a mecz zakończył się dla nas szczęśliwym zwycięstwem jedną bramką.

-Czy w takim spotkaniu nie ma miejsca na jakieś emocje?

-Graliśmy już o medal któryś raz. W takim meczu spokój musi zachować przede wszystkim środkowy, który rządzi na boisku. Co prawda Maciek w końcówce nie trafił bardzo ważnej piłki, ale kontrolował wszystko co się działo. Myślę, że doświadczenie, hart ducha, walka i determinacja doprowadziły do tego, że to nam udało się wygrać, bo mecz na pewno nie był łatwy.

-Dla Ciebie jest to również znakomite pożegnanie z kwidzyńskim klubem.

-Zgadza się. Chciałem zdobyć ten medal, żeby fajnie pożegnać się z MMTS i udało mi się to osiągnąć z całym zespołem. Podziękowania dla chłopaków za te 9 lat wspólnej roboty. Przeżyłem tutaj wiele fajnych chwil, a te cztery medale zdobyte z MMTS gdzieś sobie zostawię i na pewno będę miło wspominał czasy kiedy grałem w Kwidzynie.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube