kwidzyn

Dodano: 10.08.13

Czerwono-czarni nie sprostali Wiśle

Pojedynek aktualnych medalistów Mistrzostw Polski ponownie wygrała Orlen Wisła Płock. W meczu zamykającym ogólnopolski turniej piłki ręcznej rozgrywany o puchar prezesa MMTS Kwidzyn, płocczanie pokonali czerwono-czarnych 28:22. Najskuteczniejszym graczem rywali był Ivan Nikcević, którzy rzucił kwidzynianom aż 10 bramek.

Już po czterech pierwszych minutach kwidzynianie przegrywali z Orlen Wisłą 3:0. Dopiero wówczas pierwszą bramkę dla MMTS zdobył Paweł Genda, jednak nie wywołało to kolejnych bramek rzucanych przez jego kolegów z zespołu. Swoją przewagę budowali natomiast płocczanie, którzy po 18 minutach gry prowadzili już 11:3. Niezwykle aktywny był szczególnie Ivan Kikcević, którzy zdobył aż siedem bramek w swojej drużynie. Robi to tym większe wrażenie, że dorobek bramkowy MMTS był dziełem dwóch zawodników: Pawła Gendy i Michała Pereta. Siedmiobramkowa przewaga Wisły utrzymała się do 19 minuty i stanu 12:4. Końcówka należała już jednak do kwidzynian, którzy przy dobrej postawie kwidzyńskiej defensywy zaczęli odrabiać straty. Pięć kolejnych trafień MMTS sprawiło, że na przerwę czerwono-czarni schodzili przy zaledwie trzech bramkach straty do rywali.

Druga połowa rozpoczęła się od trafień Michała Pereta i Mateusza Seroki, co zmniejszyło różnicę do zaledwie jednej bramki - 12:11. Nafciarze jednak ponownie zaczęli budować przewagę na boisku. W 33 minucie Wisła prowadziła już 17:14, a pięć minut później było już 21:16. Co prawda bramkarza Płocka chwilę później pokonali Tomasz Klinger i Paweł Genda, a tym samym zmniejszyli straty do trzech bramek - 21:18, jednak w odpowiedzi Nafciarze zdobyli cztery bramki pod rząd powiększając swoja przewagę do 7 bramek - 25:18. W ostatnich minutach meczu kwidzynianom udało się jedynie nieco zmniejszyć straty do Płocka i mecz zakończył się pięciobramkowym zwycięstwem Wisły.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 28:22 (12:9)

Wisła: Wichary, Šego - Kwiatkowski, Wiśniewski 2, Nenadić 3, Kavaš, Ghionea 4, Morawski, Góralski, Plechowski, Jurkiewicz 3, Toromanović 2, Syprzak, Lijewski 2, Eklemović 2, Nikcević 10.

Kary: 4 minuty

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Jędrzejewski, Genda 6, Zadura 3, Klinger 2, Mroczkowski, Peret 2, Sadowski, Szczepański 3, Rosiak, Nogowski, Górski, Seroka 4, Łangowski 2, Daszek.

Kary: 12 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube