kwidzyn

Dodano: 8.12.13

MMTS po raz drugi słabszy od Pogoni Szczecin

Po fatalnej drugiej połowie kwidzyński MMTS uległ Gaz-System Pogoni Szczecin 26:33. Czerwono-czarni nie potrafili znaleźć pomysłu na skuteczne rozgrywanie akcji w ataku, a dobre zawody w bramce Pogoni rozgrywał Tomislav Stojković. W ten dość niefortunny sposób MMTS pożegnał się również ze swoimi kibicami, bowiem było to ostatnie spotkanie ligowe rozgrywane w tym roku w kwidzyńskiej hali.

Jako pierwsi bramkę zdobyli szczecinianie, jednak chwilę później po trafieniu Kamila Sadowskiego na tablicy świetlnej pojawił się remis. Od 6 minuty kwidzynianie zaczęli jednak powoli budować swoją przewagę i po skutecznych akcjach Przemysława Rosiaka, Adriana Nogowskiego czy wspomnianego Sadowskiego, wyszli na trzybramkowe prowadzenie w tym spotkaniu - 6:3. Stan ten utrzymywał się do 15 minuty i wyniku 10:7. Wówczas to kwidzynianie nieco rozluźnili swoją grę, co szybko wykorzystali piłkarze gości. Cztery kolejne bramki rzucone przez Jacka Wardzińskiego, Bartosza Konitza i Pawła Białego pozwoliły szczecinianom na odrobienie strat i wyjście na minimalna przewagę w tym spotkaniu - 10:11. Chwilę później bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Klinger i sytuacja na boisku nieco się uspokoiła. Oglądaliśmy bowiem wyrównaną grę, a wynik do końca pierwszej połowy oscylował wokół remisu. W efekcie po 30 minutach gry mieliśmy wynik 15:15 i rozstrzygnięcie miała przynieść dopiero druga połowa meczu.

Chyba jednak nikt nie spodziewał się, że po przerwie obejrzymy tak słabo grających piłkarzy MMTS. Co prawda gra rozpoczęła się dość udanie, bowiem bramkarza gości pokonali Sadowski i Nogowski, a kwidzynianie objęli prowadzenie 17:15. W odpowiedzi goście zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i bez problemu ponownie wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu - 17:19. Trzeba niestety przyznać, że czerwono-czarni grali bardzo słabo, nie znajdując pomysłu na skuteczne rozegranie akcji. Wystarczy tylko powiedzieć, że od 33 do 52 minuty (19 minut!) kwidzynianie zdobyli zaledwie 3 bramki, pozwalając rywalom na oddanie aż 13 skutecznych rzutów. W efekcie Gaz-System Pogoń prowadziła już 20:28 i mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. W 59 minucie goście po rzutach Siarheia Shylovicha i Wojciecha Zydronia powiększyli swoją przewagę do 9 bramek - 23:32. W końcówce jednak skuteczne rzuty Antoniego Łangowskiego i najskuteczniejszego wśród gospodarzy - Sadowskiego, pozwoliły kwidzynianom na zmniejszenie rozmiarów porażki do 7 bramek.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 26:33 (15:15)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Jędrzejewski, Genda 3, Peret 3, Sadowski 9, Klinger 2, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 5, Seroka 1, Łangowski 1, Daszek 1.

Kary: 6 minut (Rosiak x 2, Seroka)

Pogoń: Stojković - Bruna 3, Biały 1, Wardziński 4, Shylovich 6, Krupa 1, Marković 2, Konitz 5, Zaremba 7, Zydroń 4.

Kary: 10 minut (Zydroń x 2, Biały, Shylovich, Zaremba)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Mecz Spójnia – MMTS w Canal+Sport

Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach szczypiorniści MMTS Kwidzyn wracają na boiska ...

Czytaj więcej

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube