kwidzyn

Dodano: 2.07.14

Kupić można kolejny numer Handball Polska

Ukazał się nr 85 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. W najnowszym numerze na czoło wydarzeń oczywiście wybijają się, jakże udane, występy polskich reprezentacji – seniorek i seniorów. Obie reprezentacje w ciągu tego samego dnia zakwalifikowały się do imprez rangi mistrzowskiej. Najpierw w Brnie „Aniołki Rasmussena” dokonały rzeczy prawie niemożliwej. Idealnie odrobiły straty z pierwszego meczu z Czeszkami i zagrają w finałach mistrzostw Europy. Potwierdziły tym, że występ w serbskim mundialu nie był dziełem przypadku. Później na boisko w Magdeburgu wyszły ekipy Niemiec i Polski. Biało-czerwoni drugi raz ograli rywali i mogą planować styczeń w Katarze.  Tam zostaną rozegrane mistrzostwa świata. Dzięki temu wybrańcy Michaela Bieglera nie muszą się już obawiać, że przed „naszym” EHF Euro 2016 nie zagrają o punkty. Kobieca reprezentacja już poznała grupowe rywalki czempionatu naszego kontynentu, z którymi przyjdzie im się mierzyć pod koniec roku na Węgrzech.  Zespół współgospodarza imprezy, Hiszpania i Rosja do łatwych przeciwników nie należą, ale to tylko jeszcze bardziej mobilizuje Polki.

W tym sezonie na finiszu Ligi Mistrzów polskiej drużyny zabrakło w najlepszej czwórce. Emocje jednak były podobne jak przed rokiem. Sukces SG Flensburg-Hendewitt wskazuje, że piłka ręczna jest wspaniała, ale też i bardzo nieprzewidywalna.

Na naszych łamach podsumowaliśmy sezon PGNiG Superligi.  Mistrzowskie tytuły zachowały kluby z Lublina i Kielc. W barwach drużyny ze Świętokrzyskiego w nowych rozgrywkach zobaczymy Marina Sego. Były już bramkarz Orlenu Wisły Płock wyjaśnia okoliczności zmiany pracodawcy.

Sezon halowy za nami, ale w najlepsze trwają rozgrywki o tytuł najlepszych drużyn na piasku. Ta odmiana piłki ręcznej zdobywa coraz większe grono zwolenników, a włodarze kolejnych miast decydują się na organizację turniejów o punkty mistrzostw Polski.

Trzecia edycja akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, w której udział wzięło ponad 14 tys. zawodników i zawodniczek, dobitnie wskazuje, że narodowe reprezentacje Biało-czerwonych nie muszą specjalnie martwić się o następców. Dodatkowo Związek w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki przygotowuje projekt, który zakłada powstanie kilkudziesięciu ośrodków szkoleniowych piłki ręcznej w całej Polsce.
Czwarty  odcinek materiałów szkoleniowym poświęciliśmy „Ćwiczeniom doskonalącym umiejętności gry na pozycji obrotowego”.

W kolejnym konkursie można wygrać pięć notatników z podkładkami oznaczonymi logotypem EHF Euro 2016. Zapraszamy do lektury.


Marek Skorupski
                                                                                                                                      Redaktor Naczelny


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube