kwidzyn

Dodano: 4.09.14

Kwidzynianie rozbici przez Pomezanię

Pierwszoligowy Polski Cukier Pomezania Malbork dość pewnie ograł kwidzyński MMTS w ostatnim sparingu rozegranym przed inauguracją PGNiG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej. W spotkaniu rozegranym systemem 3 x 20 minut czerwono-czarni przegrali wszystkie trzy tercje, ulegając kolejno: 12:8, 10:8 i 13:6.

-To był najgorszy mecz MMTS odkąd jestem w tym klubie – przyznał po spotkaniu trener Krzysztof Kotwicki.

Trener kwidzyńskiej drużyny nie krył swojego niezadowolenia z gry swoich podopiecznych.

-Spuśćmy na ten sprawdzian zasłonę milczenia – mówił po spotkaniu. - Tak naprawdę nie chciałem grać w tym terminie, a sparingi mieliśmy zakończyć na meczu z Elblągiem. Jednak ze względu na to, że wcześniej wycofaliśmy się z malborskiego turnieju, postanowiliśmy ostatecznie pojechać do Malborka, odbyć wspólny trening z miejscową drużyną i zmierzyć się z nimi w grze kontrolnej.

Szkoleniowiec kwidzyńskiej drużyny przyznaje, że kwidzynianie podeszli do tego spotkania trochę bez ambicji, stąd porażka w tym spotkaniu.

-To był najgorszy mecz MMTS odkąd jestem w tym klubie, a jestem tu już 7 lat – mówi trener K. Kotwicki. – Dlatego dzień później odbyliśmy poważną męską rozmowę z której wyszło, że sami zawodnicy nie bardzo chcieli grać tego dnia. Powtarzałem jednak zawodnikom, że jeśli już wychodzi się na parkiet to trzeba walczyć. Tym bardziej, że starałem się, aby wszyscy zawodnicy zagrali po równo.

Sprawdzian Pomezanii z MMTS Kwidzyn rozgrywany był w trzech tercjach po 20 minut. Każdy z graczy przebywał wiec po 30 minut na parkiecie.

-Niestety gdzieś tam w głowie siedziało, że za 3 dni gramy mecz ligowy, więc w obawie o swoje zdrowie zawodnicy zagrali trochę asekuracyjnie. Dlatego na boisku nasza gra faktycznie wyglądała fatalnie. Uważam jednak, że z każdego negatywnego zdarzenia trzeba wyciągnąć wnioski. Może dobrze się stało, że dostaliśmy „ice bucket” od Malborka w środę, a nie od Wybrzeża w sobotnim meczu. Na treningach nasza dyspozycja wyglądała bowiem nieźle i wydawało się, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Jeśli w środowym spotkaniu poszłoby nam zbyt dobrze, to może zaskoczyli by nas gracze Wybrzeża. Już na czwartkowym treningu widać było, że chłopaki mocno przeżyli to spotkanie z Pomezanią. Dlatego liczę, że będzie to wpływ na sobotni mecz i do spotkania z Wybrzeżem podejdziemy maksymalnie skoncentrowani - podsumowuje szkoleniowiec MMTS.

Polski Cukier Pomezania Malbork – MMTS Kwidzyn 35:22 (12:8, 22:16)

Pomezania: Kądziela R., Kądziela P., Sibiga - Suwisz 6, Baraniak 6, Cieślak 5, Starzyński 3, Górski 3, Hanis 3, Boneczko 2, Maluchnik 2, Potoczny 2, Dobosz 1, Dukszto 1, Miedziński 1, Grzymski, Cielątkowski.

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański - Mroczkowski 4, Nogowski 3, Seroka 3, Pilitowski 2, Szczepański 2, Łangowski 2, Kryszeń 2, Jędrzejewski 1, Genda 1, Zadura 1, Peret 1, Sadowski, Rosiak, Potoczny.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube