kwidzyn

Dodano: 5.09.14

Jest już nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 88 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze, kolorowym fotoreportażem, podsumowujemy Mistrzostwa Europy Mężczyzn do lat 18, które odbyły się w Gdańsku i Gdyni. Złoty medal zdobyła Francja. Najlepsze dziesięć zespołów turnieju, w tym Polska, uzyskało kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. Przy tej okazji rozmawiamy z trenerem naszych juniorów, Rafałem Kuptelem. O komentarz poprosiliśmy również Jerzego Eliasza, Dyrektora Sportowego ZPRP, który podkreślił, że ósme miejsce jest dość szczęśliwe. Nasz młody zespół po konfrontacji z rówieśnikami ma wiedzę, ile brakuje mu do czołówki. Wynika z tego. że tylko wytężona praca w klubach pozwoli zniwelować dystans do najlepszych. Organizacja imprezy spotkała się ze słowami uznania kierowanymi ze strony najwyższych władz EHF.

Styczniowe mistrzostwa świata seniorów w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Michael Biegler na naszych łamach omawia okres przygotowawczy, który przejdzie reprezentacja Polski przed tym wydarzeniem. Szkoleniowiec bez ogródek wyjawia, że jeszcze przed rewanżem w Magdeburgu wiedział, że w razie niepowodzenia „dzika karta” zostanie przyznana Niemcom. Jeden z podstawowych naszych reprezentantów, Bartłomiej Jaszka, podjął walkę z czasem, aby dojść do pełni zdrowia i zagrać w Katarze. ”Z Polską trzeba się liczyć” zastrzega rozgrywający.

W sierpniu rozdano trofea za rywalizację na piasku, zarówno w mistrzostwach Polski, jak i w Pucharze Polski. Nie obyło się bez niespodzianek. Obrońcy tytułów zostali zdetronizowani. Ta młodsza odmiana piłki ręcznej zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju.

Nowy sezon, to także nowe wyzwania na arenie międzynarodowej dla polskich klubów. Nasze zespoły trafiły na mocnych rywali, o awans do kolejnej fazy Pucharu EHF i Pucharu Zdobywców Pucharów nie będzie więc łatwo. Z górki powinno być za to w Challenge Cup, choć w przypadku puławian na pewno nie będzie to spacerek.

Zajrzeliśmy też na zaplecze ekstraklasy. Wśród kobiet ciekawą ekipę z reprezentantką Polski, Karoliną Siódmiak, zmontował AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Z kolei m męski MKS Brodnica po raz pierwszy awansował do I ligi.

W galerii sław, które nie grają już czynnie w piłkę ręczną przypomnieliśmy sylwetki Galiny Łotarievej, Barbary Jeż i Jurija Szewcowa. Panie to byłe reprezentantki Polski. Nie wszyscy wiedzą, że druga z nich to mama Miroslava Klose, jednego z najlepszych piłkarzy nożnych w historii Niemiec. Białoruski trener doskonale, z racji wspólnej pracy w zespole „Lwów”, zna kilku naszych reprezentantów. O Sławku Szmalu wypowiada się w samych superlatywach.

W kolejnym konkursie można wygrać trzy zestawy gadżetów, w tym koszulki, z logotypem Radia ESKA, sponsora Mistrzostw Europy Juniorów 2014.

Zapraszamy do lektury.


Marek Skorupski

Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube