kwidzyn

Dodano: 6.09.14

Zwycięstwo na początek sezonu - MMTS ogrywa Wybrzeże

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Wybrzeże Gdańsk na inaugurację sezonu 2014/2015 PGNiG Superligi Mężczyzn. Choć w pierwszej połowie gospodarze oddali pola beniaminkowi z Gdańska, to jeszcze przed przerwą Maciej Mroczkowski wyprowadził czerwono-czarnych na skromną przewagę. W drugiej części meczu grę prowadzili już bardziej doświadczeni kwidzynianie, którzy pewnie zwyciężyli przewagą 5 bramek. Warto dodać, że niezwykle efektownie z kwidzyńską publicznością przywitał się nowy bramkarz MMTS Bartosz Dudek, którego kolejne skuteczne interwencje wzbudzały gromki aplauz na wypełnionych trybunach.

Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podkreślał przed meczem, że nie wyobraża sobie innego wyniku niż zwycięstwo w meczu otwarcia. Choć gdańszczanie są bowiem groźną drużyną, to poza Nilssonem i Lijewskim jest to ekipa dość młoda i niedoświadczona. Doświadczeni kwidzynianie powinni zatem poradzić sobie z pokonaniem ligowego beniaminka.

Niestety na boisku nie wyglądało już to tak różowo. Mecz rozpoczął się bowiem od błędów kwidzynian i skutecznej gry gości. W efekcie po 8 minutach gry czerwono-czarni przegrywali już 1:4. Podopieczni trenera Kotwickiego szybko zdołali jednak dojść swych rywali na różnicę 1 bramki – 4:5. Kolejne błędy popełniane przez kwidzynian sprawiły jednak, że Wybrzeże ponownie zdołało odskoczyć na przewagę 2-3 bramek.

Sytuacja ta utrzymywała się do 24 minuty meczu i stanu 10:13. Dopiero wówczas kwidzynianie mocniej przycisnęli swych rywali, a po trafieniach Nogowskiego i Łangowskiego zmniejszyli straty do zaledwie 1 bramki. Ostatnie minuty pierwszej połowy to natomiast strzelecki popis Mroczkowskiego, który rzucając trzy kolejne bramki wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie w tym spotkaniu.

Po przerwie goście próbowali odbudować swoją przewagę, co udawało im się przez początkowe 6 minut tej części gry. Później jednak kwidzynianie zaczęli grać coraz pewniej, a w bramce zaporą nie do przejścia okazywał się Bartosz Dudek. W efekcie kwidzynianie szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Wystarczy powiedzieć, że przez 21 minut meczu kwidzynianie zdobyli 13 bramek przy zaledwie pięciu trafieniach gości. W efekcie w 54 minucie MMTS prowadził we własnej hali 30:24, a mecz ostatecznie zakończył się pięciobramkowym zwycięstwem Kwidzyna.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 32:27 (15:14)

sędziowali: A. Rajkiewicz - J. Tarczykowski (Szczecin)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 4, Zadura, Mroczkowski 6, Peret 3, Sadowski 1, Szczepański, Rosiak 5, Nogowski 4, Pilitowski, Seroka 5, Łangowski 4.

Kary: 10 minut (Nogowskix2, Mroczkowski, Seroka, Łangowski)

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Żak, Jasowicz, Kornecki 2, Sulej, Rogulski 8, Prymlewicz 4, Lijewski 2, Kondratiuk 5, Rakowski, Abram 3, Nilsson 3.

Kary: 8 minut (Żak, Kornecki, Sulej, Prymlewicz)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube