kwidzyn

Dodano: 15.10.14

Zadura: Byłem w lekkim szoku

Przemysław Zadura w przegranych meczach z medalistami Mistrzostw Polski był najskuteczniejszym graczem kwidzyńskiego zespołu. Dobra postawa kwidzyńskiego zawodnika nie umknęła też uwadze trenera Michaela Bieglera, który powołał tego gracza na zgrupowanie Kadry Narodowej. Rozgrywający MMTS podsumowuje ostatnia wygraną nad Głogowem oraz mówi o czekającym kwidzynian najbliższym spotkaniu ligowym z Zagłębiem Lubin.

-Po 4 meczach zakończonych naszymi porażkami co niektórzy obawiali się, czy jako zespół potrafimy jeszcze wygrywać. Choć Głogów jest rywalem w naszym zasięgu, to niewiadomym było jak będzie wyglądała nasza gra na tle tego zespołu.

-Wcześniej mierzyliśmy się z bardzo mocnymi drużynami, a każdy punkt który udałoby się nam zdobyć, oczywiście poza meczem z Mielcem, byłby traktowany jako nasz sukces. Tym razem rywal był całkiem inny, choć też trochę obawialiśmy się tego spotkania.

Na meczu zaważyła jednak końcówka pierwszej połowy tego spotkania, gdy od remisu 10:10 udało nam się odskoczyć na 19:10. Ten fragment wygraliśmy 9:0 i był to chyba kluczowy moment w tym spotkaniu.

-Trener Kotwicki przyznał, że trochę obawiał się wyrównanej gry przez całe spotkanie, że nie uda nam się w porę odskoczyć rywalom na bezpieczną odległość.

-Trzeba przyznać, że mieliśmy dużo lepszą sytuację kadrową niż Głogów, który na boisku nie miał żadnego leworęcznego zawodnika na rozegraniu. Z konieczności na tej pozycji grał Mochocki, którego na pewno można pochwalić za to spotkanie. Końcowy wynik był jednak na naszą korzyść.

-W niedzielę gramy na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Czy wygrana z Głogowem oznacza początek serii zwycięstw naszego zespołu?

-Nie chciałbym w ten sposób podchodzić do tego spotkania. Dopóki piłka w grze to wszystko może się wydarzyć.

-Zagłębie jest silniejszym przeciwnikiem niż Chrobry?

-Moim zdaniem nie, aczkolwiek prezentuje się podobnie. Tak jak Głogów przegrali kilka meczy, które mogli wygrać. Właściwie znajdują się w takiej samej sytuacji jak my i Chrobry, bo też przegrali kilka kolejek ligowych.

-Wydaje się, że jesteś w wybornej formie strzeleckiej. W meczu z Głogowem rzuciłeś 5 bramek, a podczas spotkań z medalistami MP byłeś najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym zespole (Vive – 8 bramek, Wisła – 9 bramek i Górnikiem – 5 bramek).

-Po części dzieje się tak ponieważ dostaję więcej szans gry na boisku. Nie ma też Kamila, co według niektórych jest dla mnie korzystne. Tak się jakoś ułożyło, że w poprzednim sezonie to ja chorowałem, a Kamil grał i był w bardzo dobrej dyspozycji. Teraz może się to wyrównuje.

-Efektem tej dobrej dyspozycji jest też powołanie na zgrupowanie Kadry Narodowej.

- Gdy dostałem maila byłem w lekkim szoku, bo nie było jeszcze mowy o żadnych powołaniach. Okazało się, że jedziemy na zgrupowanie w czwórkę na pięć dni treningowych. Dla mnie to już drugi kontakt z kadrą. Pierwszy raz nie był zbyt udany, bowiem sparaliżowała mnie trema i w moją grze było dużo nerwowości.

-W rozmowach coraz częściej pojawia się sugestia, że mógłbyś zostać wzmocnieniem Reprezentacji.

- Teraz niestety nie jestem już najmłodszym zawodnikiem. Gdyby było to 3-4 lata wcześniej, bo może miałbym większe szanse.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube