kwidzyn

Dodano: 5.11.14

Genda i Potoczny grali w Austrii

Młodzieżowa Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju towarzyskim rozgrywanym w Wiedniu. Biało-czerwoni pokonali jedynie drużynę Serbii, przegrywając pojedynki z Austrią oraz Węgrami. W kadrze powołanej przez trenera Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego znaleźli się również dwaj gracze MMTS: Paweł Genda i Michał Potoczny.

Mecze w Wiedniu to kolejna forma przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata, które w styczniu odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Biało-czerwoni walczyć będą w nim o awans z Francją, Macedonią oraz Czechami.

Austriacki turniej rozpoczął się od pechowej porażki z gospodarzami turnieju. Polska przegrała 25:24, a zawodnicy MMTS byli czołowymi strzelcami biało-czerwonych. Paweł Genda rzucił rywalom 6 bramek, a Michał Potoczny dołożył do tego 3 bramki oddane z rzutów karnych. Dzień później podopieczni trenerów Wleklaka i Lijewskiego mieli już więcej szczęścia, wygrywając z Serbią 33:27. Spośród graczy kwidzyńskiego zespołu tym razem skuteczniejszy okazał się Potoczny, który zdobył 7 bramek przy 4 trafieniach Gendy. Na koniec rozgrywek Polska zmierzyła się z niepokonaną w tym turnieju drużyną Węgier i niestety po raz drugi musiała pogodzić się z porażką. Biało-czerwoni przegrali 25:30, a kwidzyńscy rozgrywający zdobyli w tym spotkaniu po 5 bramek.

Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja Węgier, przed Austrią i Polską, a ostatnie miejsce w rozgrywkach zajęli gracze Serbi.


Wyniki turnieju:

Austria - Polska 25:24 (13:13)

Polska: Kornecki, Morawski - Genda 6, Szopa 4, Potoczny 3, Krępa 3, Gębala T. 2, Ciosek 1, Prymlewicz 1, Malczewski 1, Piątek 1, Nastaj 1, Czuwara 1, Surosz, Tokaj. 

Węgry - Serbia 27:25 (13:14)

Polska - Serbia 33:27 (16:14)

Polska: Morawski, Plaszczak - Gębala 7, Potoczny 7, Genda 4, Krępa 3, Nastaj 3, Tokaj 3, Prymlewicz 2, Surosz 2, Czuwara 1, Szopa 1, Piątek, Malczewski.

Austria - Węgry 21:29 (13:15)

Polska - Węgry 25:30 (12:17)
Polska: Plaszczak, Kornecki - Gębala T. 5, Genda 5, Potoczny 5, Tokaj 3, Krępa 2, Nastaj 2, Czuwara 2, Surosz 1, Całujek, Malczewski, Piątek, Szopa.

Austria - Serbia 24:24 (14:12)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube