kwidzyn

Dodano: 4.12.14

Jest już nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 91 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem nagrodami są ścienne kalendarze na 2015 r. ze zdjęciami reprezentantek Polski.

W najnowszym numerze tematem przewodnim są mistrzostwa Europy kobiet z udziałem reprezentacji Polski. Szczegółowo przedstawiamy grupowe rywalki Biało-czerwonych. Przed wylotem na Węgry przeprowadziliśmy wywiady z trenerem Kimem Rasmussenem i Karoliną Kudłacz. Wynika z nich jasno, że w Gyoer łatwo nie będzie. Hiszpania, Węgry i Rosja to rywale z najwyższej półki. Duński szkoleniowiec zapowiada walkę, ale zaznacza, że trzeba znaleźć odpowiednie proporcje między taktyką a formą. Dla kolekcjonerów plakatów mamy dobrą wiadomość. Do swoich zbiorów mogą dodać duże zdjęcie kobiecej REPREZENTACJI POLSKI.

W składzie naszej kadry próżno szukać Karoliny Szwed-Orneborg. Zawodniczka rok temu doszła z drużyna narodową do czwartego miejsca na świecie. Chwilowo nie gra w żadnym klubie, ale na naszych łamach podkreśla, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Równolegle trwają przygotowania kadry męskiej, która szykuje się do występu w Mistrzostwach Świata Katar 2015. Dwa towarzyskie mecze z Tunezją to jedyne oficjalne mecze Biało-czerwonych, które zostały rozegrane jesienią br. Na więcej nie pozwolił kalendarz EHF. Naszemu sztabowi szkoleniowemu nie przypadła do gustu praca miejscowych sędziów, ale na tym m.in. polega specyfika spotkań rozgrywanych w Afryce Północnej.

Rozgrywki europejskich pucharów trwają w najlepsze. Aż osiem polskich klubów w ostatnim czasie w nich rywalizowało. Trzeba dodać, że czyniły to z różnym powodzeniem. Na Vive Tauro Kielce nie mam mocnych, ale i Orlen Wisła Płock też sobie radzi w elicie. Z prezesem płocczan, Robertem Raczkowskim przeprowadziliśmy obszerny wywiad

Żeńskie zespoły chwilowo będą miały wolne od potyczek o punkty PGNiG Superligi. To pozwoliło nam zrobić podsumowanie pierwszej części rundy zasadniczej Wynika z niej, że dominacja MKS Selgros nie podlega dyskusji. Nie znaczy to wcale, że lublinianki są poza zasięgiem krajowych rywalek.

Zwracamy uwagę na pilotażowy projekt „Handball at school”, który ZPRP przygotował z pomocą IHF. Klaus Feldmann trener-metodyk przeprowadził cykl szkoleń dla nauczyciel sportu, studentów AWF, w miastach gospodarzach EHF Euro 2016: Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

To oczywiście nie wszystkie materiały, które zawarliśmy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.

Marek Skorupski

Redaktor Naczelny

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube