kwidzyn

Dodano: 25.02.15

Jest już nowy numer „Handball Polska”

Ukazał się nr 93 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem nagrodami jest pięć ręczników zwiniętych w piłkę do ręcznej, ufundowanych przez PGNiG.

Najnowszy numer całkowicie został poświęcony brązowemu medalowi, które wywalczyła reprezentacja Polski dowodzona przez Michaela Bieglera. Na zasadzie „przeżyjmy to jeszcze raz” zapraszamy w podróż w czasie, aby doświadczyć wzlotów i upadków, czyli tego co stało się udziałem Biało-czerwonych w katarskim mundialu. Każdy z dziewięciu meczów zaopatrzyliśmy w obszerny opis i wiele ciekawych zdjęć naszych fotoreporterów. Materiał pt. „Brąz cenniejszy od złota” trzeba po prostu przeczytać i zobaczyć. Warto podkreślić, że TVP, która była jedynym nadawcą sygnału z mistrzowskiego turnieju na Polskę, zanotowała rekordową oglądalność. Mecz Polska - Hiszpania śledziło prawie 8 mln widzów TVP2 i TVP Sport! Kanał sportowy TVP pobił rekord oglądalności podczas finału Katar - Francja – oglądało go w szczycie ponad 2 mln osób.

Przy okazji prezentujemy Osiemnastu Wspaniałych, czyli wszystkich zawodników naszej Brązowej Drużyny. Pokazujemy trzy hale, w których grali Biało-czerwoni. Po raz pierwszy w historii MŚ wszystkie mecze zostały rozegrane w jednej aglomeracji. Nie trzeba dodawać jak było to duże udogodnienie dla kibiców i dziennikarzy.

MŚ Katar 2015 to także tzw. challenge, który po raz pierwszy został zastosowany w piłce ręcznej imprezy wysokiej rangi. Zapis wideo z pewnością będzie bardzo pomocny w wydawaniu werdyktów sędziowskich. Na razie skupiono się na tym czy bramki były zdobywane prawidłowo. To krok we właściwym kierunku, który na pewno zmniejszy liczbę kontrowersji przy okazji turniejów o randze mistrzowskiej.

W obszernym wywiadzie z Jerzym Eliaszem, dyrektorem sportowym ZPRP podsumowujemy grę reprezentacji Polski. W zespole są pewne rezerwy, ale też i stare mankamenty. Nikt z naszych reprezentantów oficjalnie nie ogłosił, że zamiera wkrótce zakończyć karierę w biało-czerwonych barwach, ale po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 trzeba się z tym mocno liczyć.

Był to pierwszy mistrzowski turniej, w którym nasz narodowy zespół zagrał w strojach Kempy (to efekt 2-letniej umowy). I od razu medal – można podsumować. W sumie dziewięć ekip wystąpiło z emblematami tej firmy w MŚ Katar 2015. Dwie z nich stanęły na podium.

Jedna wielka impreza za nami, a za rok to my będziemy gospodarzami EHF Euro 2016. W każdym numerze HP staramy się przekazywać najciekawsze wydarzenia związane z ta imprezą. W Katowicach uruchomiono zegar odliczający czas do rozpoczęcia turnieju.

To oczywiście nie wszystkie materiały, które zawarliśmy w tym numerze. Kolekcjonerów plakatów zapewniamy, że warto się zaopatrzyć w wielkie zdjęcie Brązowej Drużyny z ceremonii dekoracji.

Zapraszamy do lektury.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube