kwidzyn

Dodano: 4.03.15

Rosiak: Najważniejsze, że potrafiliśmy się podnieść

Wyjazdowe spotkanie z Chrobrym Głogów podsumowuje Przemysław Rosiak. Rozgrywający kwidzyńskiego zespołu podkreśla, że drużynę cieszy zdobyty punkt, ale martwi też kontuzja Pawła Gendy.

-Jak wyglądało to spotkanie? Jechaliśmy po zwycięstwo, a zdobyliśmy 1 punkt, który dosłownie wyszarpaliśmy gospodarzom w ostatnich sekundach tego meczu.

-Ogólnie był to mecz walki. Świadczy o tym chociażby duża liczba wykluczeń. Otrzymaliśmy chyba 8 kar, przy zaledwie 2 karach Głogowa. Uważam jednak, że sędziowie nie popisali się w tym spotkaniu, choć mylili się w obie strony. Niestety ponownie mieliśmy bardzo słaby początek, po którym przegrywaliśmy 3:0. Udało się jednak odrobić straty. Dla nas był to ciężki mecz. Głogów też grał o życie, bo wiedział, że dla nich może być to ostatni zdobyty punkt w rundzie zasadniczej.

Najbardziej szkoda po tym meczu kontuzji Pawła Gendy, bo z podejrzeniem zwichnięcia nadgarstka został w szpitalu w Głogowie. Pod narkozą miał w nocy nastawiany nadgarstek i nie wiem ile będzie musiał teraz pauzować. Cieszy na pewno punkt, ale bardziej martwi ta kontuzja.

-To pierwszy remis kwidzyńskiego zespołu w tym sezonie.

-To prawda, ale trzeba to traktować jak wygraną. Niecałe dwie minuty przed końcem przegrywaliśmy 2 bramkami, a udało się wywalczyć ten cenny punkt, który na pewno będzie ważny i będzie się liczył w ostatecznym rozrachunku.

Teraz musimy wygrać z Lubinem. Zarówno Zagłębie jak i Chrobry mają do końca sezonu bardzo ciężkie mecze, w których mogą nie zdobyć punktów. My natomiast musimy wygrywać spotkania, które gramy u siebie i powalczyć o dobry wynik na wyjazdach. Myślę, że będzie dobrze. Najważniejsze, że w ciężkim momencie potrafiliśmy się podnieść. To świadczy o tym, że coś się rodzi dobrego. Mam nadzieję, że ten duch walki, charakter, będzie nadal widoczny na boisku.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube