kwidzyn

Dodano: 4.03.15

Rosiak: Najważniejsze, że potrafiliśmy się podnieść

Wyjazdowe spotkanie z Chrobrym Głogów podsumowuje Przemysław Rosiak. Rozgrywający kwidzyńskiego zespołu podkreśla, że drużynę cieszy zdobyty punkt, ale martwi też kontuzja Pawła Gendy.

-Jak wyglądało to spotkanie? Jechaliśmy po zwycięstwo, a zdobyliśmy 1 punkt, który dosłownie wyszarpaliśmy gospodarzom w ostatnich sekundach tego meczu.

-Ogólnie był to mecz walki. Świadczy o tym chociażby duża liczba wykluczeń. Otrzymaliśmy chyba 8 kar, przy zaledwie 2 karach Głogowa. Uważam jednak, że sędziowie nie popisali się w tym spotkaniu, choć mylili się w obie strony. Niestety ponownie mieliśmy bardzo słaby początek, po którym przegrywaliśmy 3:0. Udało się jednak odrobić straty. Dla nas był to ciężki mecz. Głogów też grał o życie, bo wiedział, że dla nich może być to ostatni zdobyty punkt w rundzie zasadniczej.

Najbardziej szkoda po tym meczu kontuzji Pawła Gendy, bo z podejrzeniem zwichnięcia nadgarstka został w szpitalu w Głogowie. Pod narkozą miał w nocy nastawiany nadgarstek i nie wiem ile będzie musiał teraz pauzować. Cieszy na pewno punkt, ale bardziej martwi ta kontuzja.

-To pierwszy remis kwidzyńskiego zespołu w tym sezonie.

-To prawda, ale trzeba to traktować jak wygraną. Niecałe dwie minuty przed końcem przegrywaliśmy 2 bramkami, a udało się wywalczyć ten cenny punkt, który na pewno będzie ważny i będzie się liczył w ostatecznym rozrachunku.

Teraz musimy wygrać z Lubinem. Zarówno Zagłębie jak i Chrobry mają do końca sezonu bardzo ciężkie mecze, w których mogą nie zdobyć punktów. My natomiast musimy wygrywać spotkania, które gramy u siebie i powalczyć o dobry wynik na wyjazdach. Myślę, że będzie dobrze. Najważniejsze, że w ciężkim momencie potrafiliśmy się podnieść. To świadczy o tym, że coś się rodzi dobrego. Mam nadzieję, że ten duch walki, charakter, będzie nadal widoczny na boisku.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS wygrywa Derby Pomorza

Po nerwowej końcówce MMTS Kwidzyn pokonał gdańskie Wybrzeże w meczu 10 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

We środę kolejne Derby Pomorza

Minęły dopiero trzy dni po zwycięskim meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a ...

Czytaj więcej

Aktualności

Genda w Siódemce 9 Serii

Paweł Genda znalazł się w najlepszej siódemce spotkań 9 Serii PGNiG Superligi. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie wypunktowali Pogoń

Prawie 2 miesiące musieli czekać kibice MMTS na mecz swych ulubieńców w ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube