kwidzyn

Dodano: 18.03.15

MMTS walczy z outsiderem ligi

Kwidzyński MMTS rozpoczyna serię ostatnich spotkań sezonu zasadniczego. Co trzy dni czerwono-czarni mierzyć się będą kolejno z Nielbą Wągrowiec, Śląskiem Wrocław i Azotami Puławy. Do zdobycia jest więc 6 niezmiernie ważnych punktów. Seria rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 21 marca, o godz. 17.00. W kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej kwidzynianie podejmować będą bowiem Nielbę Wągrowiec prowadzoną przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego.

Nielba Wągrowiec to outsider aktualnego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. W 18 spotkaniach zespół ten zdobył zaledwie 2 punkty, wygrywając we własnej hali z Zagłębiem Lubin 26:24 (13:14). Spotkanie to odbyło się jednak 27 września ubiegłego roku, więc na kolejne zwycięstwo gracze z Wągrowca czekają już prawie pół roku.

Po lutowym wznowieniu rozgrywek ligowych gracze Nielby przegrywali kolejno z Chrobrym Głogów – 18:29 (6:14), Zagłębiem Lubin – 30:29 (15:13), Pogonią Szczecin 19:22 (12:13), Wybrzeżem Gdańsk 24:30 (8:14) oraz Śląskiem Wrocław 31:22 (17:12). Warto dodać, że w tym ostatnim spotkaniu grę zespołu z Wągrowca prowadzili: Michał Tórz – 7 bramek, Bogdan Oliferchuk – 6 bramek i Mindaugas Tarcijonas – 5 bramek.

Kwidzynianie po raz pierwszy zmierzyli się z Nielbą w listopadzie ubiegłego roku, wygrywając na wyjeździe 22:34 (10:19). Siedem bramek dla czerwono-czarnych rzucił wówczas Adrian Nogowski, natomiast w zespole gospodarzy brylowali: Mateusz Przybylski – 6 bramek i Michał Tórz – 5 bramek. Jak będzie tym razem, okaże się już w najbliższą sobotę.

Warto dodać, że zespół Nielby prowadzony przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego przyjedzie do Kwidzyna osłabiony brakiem kontuzjowanych Bartosza Świerada i Roberta Kamyszka. W zespole Nielby nie pojawi się również odsunięty od drużyny Artur Barzenkou. W kwidzyńskim zespole natomiast nie zagra kontuzjowany Paweł Genda.

Spotkanie MMTS Kwidzyn – Nielba Wągrowiec odbędzie się w sobotę, 21 marca, o godz. 17.00 w hali przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Mecz poprowadzą sędziowie: Dariusz Mroczkowski – Jakub Mroczkowski z Sierpca.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS wygrywa Derby Pomorza

Po nerwowej końcówce MMTS Kwidzyn pokonał gdańskie Wybrzeże w meczu 10 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

We środę kolejne Derby Pomorza

Minęły dopiero trzy dni po zwycięskim meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a ...

Czytaj więcej

Aktualności

Genda w Siódemce 9 Serii

Paweł Genda znalazł się w najlepszej siódemce spotkań 9 Serii PGNiG Superligi. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie wypunktowali Pogoń

Prawie 2 miesiące musieli czekać kibice MMTS na mecz swych ulubieńców w ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube