kwidzyn

Dodano: 25.03.15

Tracimy punkty - MMTS przegrywa ze Śląskiem

Niestety wyprawa do Wrocławia po kolejne 2 punkty zakończyła się porażką kwidzyńskiego zespołu. MMTS przegrał bowiem z przedostatnią drużyną ligowej tabeli 31:30. Porażka mogła być jeszcze bardziej dotkliwa, bowiem na dwie minuty przed końcem meczu czerwono-czarni tracili do rywali aż 6 bramek. MMTS co prawda rzucił się wówczas do szaleńczego ataku, ale niesamowitą pogoń kwidzyńskiego zespołu przerwał bramkarz gospodarzy oraz upływający czas. Celem kwidzyńskich szczypiornistów było zajęcie VI miejsca w rundzie zasadniczej. Do zrealizowania tego planu niezbędne były jednak zwycięstwa w trzech ostatnich spotkaniach ligowych. Po pewnej wygranej nad Nielbą Wągrowiec wszyscy oczekiwali kompletu punktów we Wrocławiu i zaciętej walki w ostatnim meczu z Azotami. Niestety mecz z przedostatnim w ligowej tabeli Śląskiem niezwykle skomplikował plany czerwono-czarnych.

Początek spotkania to bowiem fatalna gra kwidzyńskiego zespołu, który popełniał błędy i nie potrafił poradzić sobie w atakach na bramkę rywali. Na szczęście gospodarze nie potrafili wykorzystać tej sytuacji, a w bramce MMTS dobrze prezentował się Kiepulski. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13 i o wszystkim zadecydować miała druga odsłona tego spotkania. Po rzutach Klingera, Kryszenia, Politowskiego i Łangowskiego kwidzynianie wyszli na prowadzenie 17:19. Niestety chwilę później gospodarze odrobili straty, a w 43 minucie, po rzucie Ścigaja, wyszli na prowadzenie 21:19. Choć po rzucie Seroki kwidzynianom udało się dojść rywali na 1 bramkę, to chwilę później wrocławianie ponownie odskoczyli gościom - 23:20.

Trener Kotwicki próbował zmotywować swoich podopiecznych biorąc czas, jednak niewiele zmieniło to w grze MMTS. Kwidzynianie wręcz razili nieskutecznością, na co nie pozwalali sobie gospodarze. W efekcie na dwie minuty przed końcem meczu czerwono-czarni tracili do rywali aż 6 bramek – 31:25 i utrata 2 punktów wydawała się niemal pewna. MMTS jednak rzucił się wówczas do szaleńczego ataku. Niesamowitą pogoń kwidzyńskiego zespołu przerwał jednak bramkarz gospodarzy oraz upływający czas. I choć kwidzynianie przegrali ten mecz zaledwie 1 bramką to definitywnie przekreślili swoje szanse na zajęcie VI lokaty w sezonie zasadniczym.

WKS Śląsk Wrocław - MMTS Kwidzyn 31:30 (13:13)

Śląsk: Cudić, Prus - Kryński 4, Herudziński, Koprowski, Garbacz, Jarowicz 1, Miszka, Adamuszek 8, Radojević 3, Wróblewski 3, Ścigaj 7, Białaszek, Telepnev 5.

MMTS: Kiepulski, Dudek - Jędrzejewski, Zadura 2, Mroczkowski 4, Kryszeń 1, Peret 1, Sadowski 1, Klinger 6, Szczepański 4, Rosiak 1, Nogowski, Pilitowski 2, Seroka 4, Łangowski 3, Potoczny 1.


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube