kwidzyn

Dodano: 13.05.15

Rosiak: Nie mamy nic do stracenia

-Przegraliśmy to spotkanie głową, bo na pewno nie byliśmy słabsi – mówi Przemek Rosiak. Rozgrywający MMTS Kwidzyn podkreśla, że plan na to spotkanie był zupełnie inny.

-Wydawało się, że Zabrze nie prezentuje jakieś wielkiej gry, że nie jest to ten sam zespół z rundy zasadniczej, który był jednym z głównych faworytów ligi. Dlaczego zatem ponownie nie udało się go pokonać?

-Do 45 minuty mecz układał się w miarę po naszej myśli. Później jednak głupie błędy z naszej strony spowodowały, że Zabrze wyszło na prowadzenie. Chcieliśmy to szybko odrobić, a to spowodowało kolejne nasze błędy i mecz skończył się jak się skończył.

Osobiście czuję bardzo duży niedosyt, bo uważam, że nie byliśmy drużyną słabszą od Zabrza. Nie wiem jednak dlaczego przegraliśmy. Może znowu wychodzi nasz brak doświadczenia. Na pewno przegraliśmy to spotkanie głową, bo na pewno nie byliśmy słabsi w tym meczu. Słabo zagraliśmy też w obronie. Bardzo, bardzo szkoda. Oczywiście można powiedzieć, że jest to dopiero pierwsza połowa tego dwumeczu, ale spotkanie u siebie chcieliśmy wygrać.

-Uda się pokonać zabrzan na ich terenie?

-Myślę, że jak najbardziej, jesteśmy w stanie pokonać Zabrze. Musimy jednak lepiej zagrać w obronie. Tomczak rzucił nam 12 bramek, w tym 5 z karnych. Zaprocentowało tu doświadczenie tego zespołu. Niby Zabrze jest osłabione, ale i tak są zawodnicy, którzy potrafią wziąć na siebie ciężar rozgrywania. Ich gra jest poukładana, a zawodnicy wiedza co mają robić na boisku. Myślę więc, że Górnik nie jest aż tak osłabiony jak o tym się mówi. Kuleje u nich trochę obrona, ale w ataku grają ci sami zawodnicy którzy grali już wcześniej, no może oprócz Kubisztala. Myślę, że gdyby w Górniku grał Kubisztal to zespół ten grałby teraz o brąz, a nie o V miejsce.

My nie mamy jednak nic do stracenia. Musimy tam pojechać, powalczyć i tyle. Wydaje mi się, że Zabrze jest jak najbardziej do ogrania.

-Ciężko jest się zmobilizować na te mecze po 3-tygodniowej przerwie w rozgrywkach ligowych?

-Nie ma wyjścia, trzeba się zmobilizować. Gramy nie tylko dla przyjemności, ale bierzemy też za to pieniądze. Na mecze przychodzą kibice i nie można teraz odpuścić sobie sezonu. Nie po to pracuje się przez cały sezon, aby zakończyć go w jakimś brzydkim stylu. Wychodzimy i walczymy. W sobotę bardzo chcieliśmy wygrać, ale niestety się nie udało. Szkoda, bo był na to zupełnie inny plan.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Pogrom MMTS w Puławach

Choć na parkiecie zmierzyły się dwa zespołu walczące w ubiegłym sezonie o brązowy ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni powalczą o punkty z Azotami

W meczu 11 serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzynianie zmierzą się na wyjeździe z ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS wygrywa Derby Pomorza

Po nerwowej końcówce MMTS Kwidzyn pokonał gdańskie Wybrzeże w meczu 10 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

We środę kolejne Derby Pomorza

Minęły dopiero trzy dni po zwycięskim meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube