kwidzyn

Dodano: 7.08.15

Rusza turniej o puchar prezesa MMTS Kwidzyn

Dziś rozpoczyna się dwudniowy, ogólnopolski turniej piłki ręcznej seniorów w Kwidzynie. O puchar prezesa MMTS powalczą gospodarze oraz zespoły z Legionowa, Szczecina oraz Gdańska. Na wszystkie spotkania, rozrywane w hali przy ul. Wiejskiej, obowiązuje wstęp wolny.

W turnieju wezmą udział trzy zespoły PGNiG Superligi Mężczyzn: MMTS Kwidzyn, Pogoń Szczecin oraz tegoroczny beniaminek - Borodino Legionowo. Czwartym uczestnikiem dwudniowej rywalizacji będzie natomiast spadkowicz z Superligi - Wybrzeże Gdańsk.

Warto również dodać, że turniej będzie oficjalnym debiutem Patryka Rombla, trenera czerwono-czarnych, w roli szkoleniowca seniorów MMTS.

-Takich debiutów czeka mnie na pewno kilka – mówi trener P. Rombel. – Nieoficjalny odbył się w Płocku, a w naszej hali zadebiutowałem podczas środowego sparingu z Gdynią. W piątek odbędzie się natomiast oficjalny debiut podczas turnieju, a we wrześniu będzie jeszcze bardziej oficjalny debiut w lidze. Patrzę na to wszystko jak na pewien proces, który ma jak najlepiej przygotować mnie i całą drużynę do ligowego startu.

Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podkreśla, że podczas rywalizacji turniejowej czerwono-czarni będą wprowadzać do swej gry nowe elementy taktyczno-techniczne.

-Zaczęliśmy to już podczas sparingu w Płocku i kontynuowaliśmy podczas meczu ze Spójnią Gdynia. Podczas kwidzyńskiego turnieju będziemy natomiast szczególnie próbować pewnych rozwiązań taktycznych w ataku, bo tutaj arsenał jaki zaprezentowaliśmy dotychczas jest dość wąski. Chcemy, aby wprowadzane rozwiązania na stałe weszły do naszej gry – dodaje trener P. Rombel.

Terminarz I dnia turnieju

(piątek, 7 sierpnia)

16.00 Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn

18.00 Pogoń Szczecin - Borodino Legionowo

20.30 spotkanie trenerów i działaczy w Kawiarni Sportowej

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS wygrywa Derby Pomorza

Po nerwowej końcówce MMTS Kwidzyn pokonał gdańskie Wybrzeże w meczu 10 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

We środę kolejne Derby Pomorza

Minęły dopiero trzy dni po zwycięskim meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a ...

Czytaj więcej

Aktualności

Genda w Siódemce 9 Serii

Paweł Genda znalazł się w najlepszej siódemce spotkań 9 Serii PGNiG Superligi. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie wypunktowali Pogoń

Prawie 2 miesiące musieli czekać kibice MMTS na mecz swych ulubieńców w ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube