kwidzyn

Dodano: 8.08.15

Turniej o puchar prezesa MMTS: Pogoń wygrywa z Wybrzeżem

Pogoń Szczecin dość pewnie ograła I-ligowca z Gdańska w trzecim meczu turnieju w Kwidzynie. Portowcy pokonali Wybrzeże 26:23, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty.

Od początku meczu przewaga leżała po stronie Pogoni, która rozpoczęła grę od skromnego prowadzenia (0:2) i nie oddała go aż do końca spotkania. Po efektownym i skutecznym początku, w 21 minucie meczu, szczecinianie prowadzili z Wybrzeżem aż 5:11. I choć chwilę później I-ligowcom udało się rzucić trzy bramki z rzędu – 8:11, to odpowiedź podopiecznych trenera Rafała Białego była iście zabójcza. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy gracze Pogoni zdobyli bowiem 7 bramek przy zaledwie 1 trafieniu gdańszczan – 9:18.

Po przerwie Wybrzeże ruszyło do odrabiania strat i już po pierwszych 9 minutach przewaga rywali stopniała do jedynie 5 bramek - 14:19. Dwa skuteczne rzuty karne wykonane przez Kiryła Kniezeu oraz bramki Dariusza Zająca i Pawła Krupy pozwoliły jednak Pogoni na utrzymanie bezpiecznej różnicy pomiędzy zespołami – 14:22.

Ostatni kwadrans to już przewaga gdańszczan, którzy ruszyli do odrabiania strat. I choć podopiecznym trenera Daniela Waszkiewicza udało się rzucić rywalom 9 bramek, to cztery trafienia Pogoni pozwoliły im na zakończenie spotkania z trzybramkową przewagą.

Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 23:26 (9:18)

Wybrzeże: Sokołowski - Orzechowski 1, Ćwikliński, Dworaczek, Niedziółka 2, Kornecki 3, Chmieliński, Dzierżawski, Bednarek 2, Sulej, Rogulski 3, Prymlewicz 2, Papaj 2, Kondratiuk 4, Suwisz 3, Skrzypczak, Nilsson.

Kary: 8 minut

Pogoń: Kryński, Tatar - Grzegorek, Bruna 2, Gobber, Walczak 2, Zając 3, Gierak 3, Krupa 1, Krysiak 2, Jedziniak 5, Zaremba 3, Kniazeu 5, Fedenczak.

Kary: 8 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube