kwidzyn

Dodano: 8.08.15

Turniej o puchar prezesa MMTS: Zwycięstwo gospodarzy - puchar został w Kwidzynie

Podopieczni trenera Patryka Rombla pokonali Borodino Legionowo w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Kwidzynie. Czerwono-czarni zwyciężyli 28:26 i tym samym puchar prezesa MMTS trafił w tym roku do gospodarzy.

Ostatnie spotkanie kwidzyńskiego turnieju było niezwykle wyrównane, a wynik od początku oscylował wokół remisu. W 9 minucie meczu, przy stanie 3:4 dla gospodarzy, Borodino wypracowało sobie jednak minimalną przewagę i dzięki trafieniom Tomasza Kasprzaka, Witalija Titowa i Kamila Cioka, goście wyszli na prowadzenie 6:5. Kwidzynianie oczywiście szybko wyrównali, jednak przez kolejne minuty to czerwono-czarni musieli gonić wynik. Sytuacja ta utrzymywała się do 20 minuty i stanu 10:9. Wówczas gospodarze przełamali swych rywali i po trafieniach Aleksandra Kryszenia i Mateusza Seroki wyszli na prowadzenie 10:11. Skromna przewaga kwidzyńskiej drużyny utrzymała się już do końca pierwszych 25 minut gry – 13:14.

Po przerwie grę lepiej rozpoczęli jednak gracze Borodino, którzy zdobyli 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy. Dzięki temu, po 33 minutach gry zespół z Legionowa prowadził już 19:16. Wówczas jednak do odrabiania strat ruszyli podopieczni trenera Patryka Rombla. Już 4 minuty później rzut Pawła Gendy dał kwidzynianom remis – 20:20, a trafienie Bartosza Janiszewskiego pozwoliło im wyjść na skromne prowadzenie.

W 44 minucie, po rzutach Mateusza Seroki i Przemysława Zadury, przewaga MMTS wzrosła do 4 bramek – 22:26 i było niemal pewne, że kwidzynianie nie wypuszczą już z rąk zwycięstwa w tym spotkaniu. Końcowy wynik meczu ustalił Damian Suliński, który zmniejszył straty Legionowa do dwóch bramek. Zwycięstwo podopiecznych trenera Patryka Rombla sprawiło natomiast, że gospodarze okazali się jedynym niepokonanym zespołem tego turnieju, a tegoroczny puchar ufundowany przez prezesa MMTS pozostał w Kwidzynie.

Internetowa relacja z meczu


BORODINO LEGIONOWO - MMTS KWIDZYN 26:28 (13:14)

Borodino: Stojković, Wyrozębski - Brinovec, Skwierawski, Ciok 3, Bożek, Prątnicki 2, Mochocki 3, Suliński 3, Kasprzak 3, Kowalik 2, Gawęcki 1, Twardo, Titow 6.

Kary: 2 minuty

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański - Janikowski, Genda 2, Zadura 1, Nawrocki, Mroczkowski 1, Kryszeń 2, Peret 2, Szpera 9, Klinger, Szczepański 3, Rosiak, Nogowski 1, Pilitowski 3, Seroka 8, Ossowski, Potoczny 1, Janiszewski 2.

Kary: 2 minutyTabela końcowa turnieju:

1.MMTS Kwidzyn 3 6 88-72

2.Pogoń Szczecin 3 4 78-79

3.Borodino Legionowo 3 2 70-73

4.Wybrzeże Gdańsk 3 0 62-74


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube