slide_17
slide_3
slide_14
slide_1
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » Wyjazdowa seria zakończona zwycięstwem - MMTS ogrywa Zagłębie

Wyjazdowa seria zakończona zwycięstwem - MMTS ogrywa Zagłębie

Dodano: 2015-09-13
Gracze MMTS Kwidzyn w końcu zdobyli ligowe punkty! W pojedynku dwóch outsiderów PGNiG Superligi Mężczyzn górą byli czerwono-czarni, którzy ograli Zagłębie 22:25.

Początek meczu do dość wyrównana gra. Wystarczy powiedzieć, że do 6 minuty na boisku utrzymywał się wynik 1:1. Dopiero wówczas kwidzynianom udało się odrobinę odskoczyć rywalom i po bramkach Nogowskiego i Szpery, goście wyszli na prowadzenie 1:3. Miedziowi szybko jednak odrobili straty i w 11 minucie ponownie mieliśmy remis – 3:3. W rewanżu dwie bramki zdobyli również podopieczni trenera Patryka Rombla i kwidzynianie ponownie prowadzili równicą 2 bramek – 3:5. Choć chwilę później do siatki MMTS trafił Stankiewicz, to jak się później okazało kwidzynianie już do samego końca nie oddali prowadzenia w tym spotkaniu. Początkowo skromna przewaga kwidzyńskiego zespołu (1-2 bramki) powiększyła się dopiero pod koniec pierwszej części gry. Od stanu 7:9 kwidzynianie skutecznymi akcjami doprowadzili do stanu 9:13, co pozwoliło czerwono-czarnym uwierzyć w możliwość zwycięstwa na trudnym terenie.

Po przerwie kwidzynianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a w 37 minucie gry prowadzili już różnicą 7 bramek – 11:18! I choć w kolejnych minutach gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary strat do zaledwie dwóch bramek – 18:20, to na więcej nie pozwolili już gracze MMTS. Na 5 minut przed końcem meczu Szamryło zmniejszył jeszcze co prawda straty do zaledwie 1 bramki – 21:22, jednak kolejne gole Seroki czy Nogowskiego pozwoliły właśnie czerwono-czarnym odnieść pierwsze, niezwykle ważne zwycięstwo w tym sezonie.

MKS Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 22:25 (9:13)

Zagłębie: Shamrylo, Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 6, Gumiński 4, Kużdeba , Marciniak 2, Macharashvili 2, Przysiek, Czuwara, Szymyślik 1 , Halilbegović 4, Wolski, Krieger 1 , Gudz, Pietruszko, Dzono 2.

MMTS: Dudek, Kiepulski - Janikowski 1, Genda 1, Zadura , Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 4, Szpera 3, Klinger , Szczepański , Rosiak , Nogowski 10, Pilitowski , Seroka 5, Potoczny.