kwidzyn

Dodano: 19.09.15

Plan wykonany – MMTS ogrywa Gwardię we własnej hali

Na sześć minut przed końcem meczu MMTS prowadził z rywalami różnicą 5 bramek i choć wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy jest niemal pewne, to końcówka meczu dostarczyła wszystkim wiele emocji. Opolanie zdołali bowiem zmniejszyć straty do 2 bramek i do końca walczyli o doprowadzenie do remisu. Na szczęście kontra czerwono-czarnych i skuteczny rzut Mateusza Seroki w 60 minucie pozwoliła czerwono-czarnym odetchnąć i cieszyć się z upragnionego zwycięstwa.

Już sam początek meczu pokazał, że kwidzynianom bardzo zależy na odniesieniu zwycięstwa w tym spotkaniu. MMTS grał bardzo aktywnie w obronie, niwecząc kolejne próby zespołu rywali. W efekcie po 7 minutach gry czerwono-czarni prowadzili już 4:1. Dzięki skutecznej grze Mateusza Jankowskiego i Antoniego Łangowskiego opolanom udało się jednak zmniejszyć straty do zaledwie 1 bramki – 5:4. Kwidzynianie jednak pontonie zerwali się do ataku i po 17 minutach gry prowadzili już 4 bramkami -9:5.

Stan ten utrzymał się do 24 minuty i stanu 12:8, jednak później oglądaliśmy popis skuteczności Nenada Zelijca, który zdobywając trzy bramki pod rząd zniwelował straty swojego zespołu do 1 bramki. Na szczęście kwidzynianie jednak kontrolowali to co dzieje się na boisku i jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć swoje prowadzenie do 3 bramek.

Po zmianie stron gospodarze nadal nadawali ton grze, a szczególną skutecznością pod bramką rywali popisywał się Mateusz Seroka. Po jednej z jego akcji w 49 minucie meczu MMTS prowadził już z Gwardią różnicą 5 bramek – 22:17. Niestety później coś zepsuło się w grze podopiecznych trenera Patryka Rombla i czerwono-czarni zaczęli tracić wypracowaną przewagę. Bramki systematycznie zdobywali natomiast rywale, którzy zdołali zbliżyć się na 2 bramki różnicy. Wówczas jednak kolejną bramkę na swoim koncie zapisał Seroka i tym samym zapewnił gospodarzom zwycięstwo w pierwszym meczu rozegranym przed własną publicznością.


MMTS Kwidzyn - PE Gwardia Opole 25:23 (15:12)

Sędziowie: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń (Szczecin)

MMTS: Kiepulski - Janikowski, Genda 6, Mroczkowski 2, Peret 1, Szpera 1, Klinger 1, Rosiak 1, Nogowski 6, Pilitowski, Seroka 7.

Kary: 6 minut

Gwardia: Malcher, Taletović - Swat 1, Trojanowski, Knop 1, Rumniak 1, Łangowski 3, Zelijc 4, Tarcijonas 2, Mokrzki 3, Jankowski 2, Kedzo 1, Simić 5.

Kary: 10 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube