kwidzyn

Dodano: 4.10.15

Jest zwycięstwo! MMTS ogrywa szczecińską Pogoń

Po znakomitym spotkaniu MMTS Kwidzyn pokonał Pogoń Szczecin 29:26. Czerwono-czarni doskonale rozpracowali swego rywala, pozwalając im jedynie na dwukrotne doprowadzenie do remisu. Wygrana podopiecznych trenera Patryka Rombla sprawiła również, że MMTS przeskoczył Pogoń i awansował na IV miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wiadomym było, że obydwie ekipy przystąpią do gry osłabione. W zespole gości nie wystąpił bowiem walczący z gorączką Mateusz Zaremba, natomiast czerwono-czarni musieli radzić sobie bez Macieja Mroczkowskiego. Grę lepiej rozpoczęli jednak kwidzynianie, którzy po 8 minutach prowadzili 3:1. Trzy minuty później szczecinianom udało się jednak odrobić straty i doprowadzić do remisu - 4:4. Odpowiedź podopiecznych trenera Patryka Rombla była iście piorunująca. Do siatki rywali kolejno trafiali bowiem Paweł Genda, Przemysław Zadura oraz Michał Peret i po 17 minutach gry kwidzynianie prowadzili już 5 bramkami - 9:4! Swoją piątą bramkę goście zdobyli natomiast dopiero w 20 minucie, gdy bramkarza MMTS pokonał Paweł Krupa. W dużej mierze właśnie dzięki jego skutecznej grze szczecinianie zdołali zmniejszyć różnicę do zaledwie dwóch bramek - 12:10. W ostatnich minutach kwidzynianie jednak kontrolowali to co działo się na boisku i po trafieniach Pawła Gendy kończyli pierwszą część meczu z trzybramkową przewagą.

Po przerwie gra układała się już całkowicie po myśli czerwono-czarnych. W 38 minucie gry MMTS wyszedł bowiem na pięciobramkowe prowadzenie - 20:15, a jedenaście minut później przewaga ta zwiększyła się do siedmiu bramek - 25:18! Gdy w 54 minucie gry kwidzynianie wygrywali z Pogonią różnicą aż 8 trafień - 28:20 było niemal pewnym, że MMTS nie odda już rywalom zwycięstwa w tym spotkaniu. Co prawda gospodarze wyraźnie rozluźnili szyki i pozwolili rywalom na zmniejszanie strat, to jednak w pełni kontrolowali to co dzieje się na boisku. Na minutę przed końcem 29 bramkę dla MMTS zdobył Tomasz Klinger, a wynik końcowy meczu ustalił, niezwykle skuteczny w zespole rywali, Paweł Krupa.

MMTS Kwidzyn - Pogoń Szczecin 29:26 (14:11)

sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) - Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski, Genda 6, Zadura 4, Kryszeń 3, Peret 3, Klinger 4, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 5, Pilitowski 1, Seroka 1, Potoczny 1.

Kary: 10 minut (Genda x 2, Zadura x 2, Klinger)

Pogoń: Tatar, Kryński - Grzegorek 1, Bruna 1, Walczak 2, Gierak 1, Krupa 10, Krysiak 2, Biernacki 2, Jedziniak 2, Kniazeu 5.

Kary: 8 minut (Walczak x 3, Kniazeu).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube