kwidzyn

Dodano: 26.10.15

Genda: Zawsze trzeba grać na 100 procent

Paweł Genda podsumowuje sobotni mecz MMTS Kwidzyn – KPR RC Legionowo. Najskuteczniejszy zawodnik tego spotkania mówi również o czekającej czerwono-czarnych środowej konfrontacji ligowej z Azotami Puławy.

-Ligowa tabela sugerowała, że na parkiecie spotkają się dwa wyrównane zespoły. Już w pierwszej połowie okazało się jednak, że ekipy te dzieli całkiem spora różnica.

-Od początku meczu chcieliśmy wyjść mocno w obronie, zrobić szybką przewagą i później spokojnie kontrolować spotkanie. Wiedzieliśmy, że Legionowo ma nieprzewidywalne rzuty i może długo rozgrywać piłkę, aby nagle oddać zaskakujący rzut. Musieliśmy na to uważać i chyba nam się to udało. Paweł Kiepulski też dobrze pobronił w pierwszej połowie i w efekcie odskoczyliśmy rywalom na 10 bramek. Dobrze, że tak się stało, bo w drugiej połowie doszli nas na 6 bramek. Na szczęście jednak udało nam się odbudować przewagę i spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca meczu.

-Na co przed meczem zwracał waszą uwagę trener Patryk Rombel?

-Na rozgrywających. Dlatego chcieliśmy odpuścić skrzydła. Musieliśmy też mocno uważać na kołowego i bardzo mocno go obchodzić, bo miał najwięcej bramek rzuconych w zespole Legionowa. Podobnie zresztą jak wszyscy rozgrywający. Dlatego chcieliśmy trochę odpuścić skrzydła, a skoncentrować się na rozgrywających. Chyba się to udało, bo dużo piłek dochodziło do skrzydeł, ale z drugiej linii nie mogli się przebić.

-Wynik sugeruje, że zwycięstwo przyszło nam dość łatwo.

-Liga jest teraz mocna i nie ma łatwych meczy. Tym razem zagraliśmy dobre spotkanie i dzięki temu wygraliśmy. Zawsze trzeba jednak grać na sto procent. Nie można przed meczem pomyśleć, że ten mecz jest łatwy i na pewno go wygramy.

-W najbliższą środę gramy jednak z Azotami Puławy, które są znacznie silniejszym przeciwnikiem niż KPR.

-Jest to bardzo trudny przeciwnik, który w tym sezonie jeszcze nie zgubił punktów poza meczami z Kielcami i Płockiem. Postawimy jednak swoje warunki gry i będziemy walczyć. Wiemy, że zespół Puław jest w naszym zasięgu. Pojedziemy tam więc nie po to, aby przegrać tylko aby zwyciężyć.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube