kwidzyn

Dodano: 28.10.15

Azoty przerwały dobrą passę czerwono-czarnych

Niestety kwidzynianom nie udało się zdobyć Puław. Po twardej walce podopieczni trenera Patryka Rombla przegrali bowiem z miejscowymi Azotami 32:27. Po wyrównanym początku meczu, przewaga przez większość minut leżała jednak po stronie gospodarzy.

Mecz rozpoczęła bramka Przemysława Zadury, a minutę później do remisu doprowadził Paweł Grzelak. Wyrównany fragment gry utrzymał się jednak tylko do 6 minuty i stanu 3:3. Wówczas bramkarza MMTS pokonali: Przemysław Krajewski i Michał Kubisztal, a Puławy wyszły na dwubramkową przewagę w tym meczu. Kwidzynianie starali się jednak nie dopuścić do powiększenia tej różnicy i w 9 minucie zmniejszyli straty do jednej bramki - 6:5. Wówczas w sukurs swoim kolegom z pola przyszedł Vadim Bogdanov, który obronił kilka piłek MMTS. Skuteczne interwencje bramkarza pozwoliły też gospodarzom na zdobycie 5 bramek z rzędu i objęcie wysokiego prowadzenia – 11:5.

Stan ten zmieniły dopiero skuteczne interwencje Bartosza Dudka, który zmienił Pawła Kiepulskiego oraz szybkie kontry Mateusza Seroki i Grzegorza Szczepańskiego. W efekcie już w 21 minucie czerwono-czarni zmniejszyli straty do 4 bramek - 12:8. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy MMTS zdołał zniwelować straty nawet do 2 trafień, jednak końcówka należała już do gospodarzy i na przerwę drużyny schodziły przy pięciobramkowej przewadze Puław.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch udanych parad Bartosza Dudka. Niestety chwilę później trzykrotnie pokonał go Rafał Przybylski i po 36 minutach gry Azoty prowadziły we własnej hali 20:12. Ośmiobramkowa przewaga podopiecznych trenera Ryszarda Skutnika utrzymała się do 41 minuty i stanu 23:15. Chwilę później po dwóch trafieniach Adriana Nogowskiego kwidzynianie zmniejszyli jednak straty do 6 bramek. W odpowiedzi bramkę dla gospodarzy zdobył co prawda Piotr Masłowski, jednak kolejne minuty należały już wyłącznie do kwidzynian. Skuteczne rzuty Marka Szpery, Pawła Gendy, Mateusza Seroki oraz Macieja Pilitowski sprawiły, że na 10 minut przed końcem kwidzynianie tracili do rywali już zaledwie 3 bramki - 24:21.

Od tego momentu na parkiecie rozpoczęła się ostateczna próba sił, którą w 54 minucie wygrali niestety gospodarze. Po rzutach Jana Sobola i rzucie karnym Patryka Kuchczyńskiego Azoty ponownie uzyskały pięciobramkowe prowadzenie w tym meczu - 28:23, które utrzymało się już do końca tego spotkania.

Internetowa relacja z meczu

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 32:27 (17:12)

sędziowie: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza) - Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie)

Azoty: Bogdanov, Zapora - Petrovsky 1, Kuchczyński 3, Orzechowski 4, Kubisztal 1, Skrabania, Przybylski 4, Grzelak 1, Masłowski 5, Krajewski 8, Prce, Sobol 5.

Kary: 10 minut (Prce x 2, Sobol x 2, Kuchczyński)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski, Genda 4, Zadura 3, Kryszeń 1, Peret 1, Szpera 2, Klinger 3, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski 7, Pilitowski 1, Seroka 3, Potoczny 1.

Kary: 10 minut (Peret x 2, Janikowski, Szpera, Rosiak)


 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube