kwidzyn

Dodano: 14.11.15

Osłabiony MMTS rozbił wrocławski Śląsk

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Śląsk Wrocław 31:19, w meczu 11 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Mimo sporych osłabień kwidzyńskiego zespołu (brak Mroczkowskiego, Gendy, Klingera i Pilitowskiego) rywale nawiązali z gospodarzami wyrównaną walkę jedynie w pierwszej połowie. Po przerwie wyraźnie górowali już czerwono-czarni. Katem wrocławian okazał się natomiast Mateusz Seroka, który aż 11 razy pokonał bramkarza Śląska.

Przed meczem ze Śląskiem szkoleniowiec MMTS nie mógł skorzystać z usług Macieja Mroczkowskiego, Tomasza Klingera, Pawła Gendy i Macieja Pilitowskiego. Na środku rozegrania zobaczyliśmy zatem Marka Szperę, a po jego bokach Michała Potocznego i Przemysława Zadurę. Na jeszcze większe eksperymenty zdecydował się jednak trener wrocławskiego Ślaska. Piotr Przybecki starał się bowiem zaskoczyć kwidzynian wycofywaniem bramkarza i grą siedmioma graczami w polu. Co zaskakujące manewr ten przynosił skutek niemal przez całą pierwszą połowę tego spotkania.

Nogowski pociągnął grę

Mecz rozpoczął się od pojedynku strzeleckiego dwóch Michałów: Pereta i Adamuszka. Po 5 minutach gry górą był jednak ten pierwszy, który wyprowadził kwidzynian na prowadzenie 3:2. Goście jednak szybko odrobili straty, a w 11 minucie, po trafieniu Bartosza Witkowskiego wyszli nawet na prowadzenie 4:5. Czerwono-czarni wyrównali jeszcze w tej samej minucie po trafieniu Mateusza Seroki, a chwilę później kolejnego gola dla MMTS zdobył Przemysław Zadura. Od tego momentu ton wydarzeniom na boisku nadawali już wyłącznie kwidzynianie, a goście musieli już do końca gonić wynik. Początkowo gra była jednak wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja zmieniała się dopiero tuż przed przerwą, kiedy to na środku rozegrania zameldował się Adrian Nogowski, a kwidzynianie zdobyli dwie bramki z rzędu (Michał Peret i Michał Potoczny), wychodząc na prowadzenie 13:11. Mimo starań piłkarzy Śląska dwubramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się już do końca pierwszej połowy.

Skuteczne kontry Seroki

Po zmianie stron ponownie zaatakowali kwidzynianie, którzy już o wiele skuteczniej wykorzystywali grę rywali bez bramkarza. Najpierw trafił Michał Peret, a chwilę później dwukrotnie bramki zdobywał Mateusz Seroka. W efekcie po 34 minutach gry MMTS prowadził we własnej hali już pięcioma bramkami – 17:12. Z upływem czasu kwidzynianie stopniowo powiększali swoją przewagę. W 43 minucie, po kolejnych dwóch trafieniach Mateusza Seroki, prowadzenie MMTS wzrosło do 6 bramek – 21:15, a cztery minuty później po golu Grzegorza Szczepańskiego wynosiło już 7 trafień – 23:16. Wówczas jednak wrocławianom udało się nieco zmniejszyć straty i po rzutach Michała Adamuszka i Bartosza Witkowskiego goście tracili do Kwidzyna 5 bramek – 23:18.

Zwycięstwo na koniec rundy

Ostatnie 10 minut gry to już całkowita dominacja podopiecznych trenera Patryka Rombla. Wystarczy powiedzieć, że kwidzynianie zdobyli 8 bramek przy zaledwie 1 trafieniu rywali. Ostatecznie MMTS wygrał 31:19 i zakończył pierwsza rundę na IV miejscu w ligowej tabeli. Mecz ze Śląskiem był bowiem ostatnim spotkaniem czerwono-czarnych w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 31:19 (14:12)

sędziowie: Andrzej Rajkiewicz (Szczecin) - Jakub Tarczykowski (Osina)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski, Zadura 2, Kryszeń, Peret 5, Szpera 2, Szczepański 3, Rosiak, Nogowski 4, Seroka 11, Ossowski, Potoczny 2, Janiszewski 2.

Kary: 6 minut (Janiszewski x 2, Zadura)

Śląsk: Szczecina, Prus - Adamuszek 9, Koprowski, Łucak 1, Białaszek, Witkowski 3, Andreou, Wróblewski, Kuczyński 4, Dutkowski 1, Krupa 1.

Kary: 2 minuty (Krupa)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube