kwidzyn

Dodano: 16.11.15

Nogowski: Będziemy walczyć

-Będziemy szarpać, będziemy wszyscy szli do przodu, to, a nóż widelec, może się uda – mówi Adrian Nogowski przed środowym spotkaniem z Orlen Wisłą Płock. Skrzydłowy MMTS Kwidzyn mówi również o osłabieniach kwidzyńskiego zespołu oraz ostatnim zwycięstwie nad zespołem Śląska.

-Choć wygraliśmy ze Śląskiem dość wysoko, to dopiero twoje wejście na środek rozegrania pozwoliło uspokoić i uporządkować grę MMTS. Sprawiłeś, że zaczęła to wyglądać tak jak powinniśmy grać od początku tego meczu.

-Trzeba powiedzieć, że była to wymuszona sytuacja. Wiadomo, że mamy u siebie od groma kontuzji, a rozgrywających mamy chyba tylko trzech czy czterech. W takim składzie, na takim poziomie, nie da się zdziałać zbyt wiele. Dlatego jeszcze przed meczem ustaliliśmy, że w razie konieczności wejdę na środek rozegrania. Nie wiem jednak czy uspokajam grę. Raczej szarpię ją do przodu. Na pewno parę akcji mi wyszło, ale kilka też musiałem zepsuć. Ogólnie jednak wyszło chyba całkiem pozytywnie.

-W pierwszej połowie nie bardzo potrafiliśmy sobie jednak poradzić z grą Śląska.

-Nie wiem jak to tłumaczyć. Może zobaczyliśmy, że Śląsk przyjechał bez swojej zagranicznej armii, grając w większości skrzydłowymi oraz mając w składzie chyba tylko dwóch rozgrywających. Mimo wszystko w naszych głowach pojawiła się więc myśl, że mimo osłabienia już wygraliśmy ten mecz. W pierwszej połowie rywale zaskoczyli nas jednak tym, że wyciągali bramkarza. Fakt faktem, rzuciliśmy im parę razy do pustej bramki, ale oni tez skarcili nas przewagami. Próbowaliśmy szarpać, szło bramka za bramkę i dopiero w drugiej połowie coś ruszyło. Odskoczyliśmy na 4-5 bramek i rywalom chyba zabrakło sił. My natomiast mamy zmienników, którzy grają na takim samym poziomie jak my, więc ostatecznie wszystko ułożyło się po naszej myśli.

-Wspomniane osłabienia naszego zespołu będą jeszcze większe w środowym meczu z Orlen Wisłą Płock. Do kontuzjowanych: Klingera, Mroczkowskiego, Pilitowskiego czy Gendy dołącz bowiem Rosiak. Nie wygląda więc to zbyt ciekawie przed starciem z wicemistrzem Polski.

-Zagramy jak w drugiej połowie, będziemy szarpać, będziemy wszyscy szli do przodu, to, a nóż widelec, może się uda. Trzeba walczyć. Nie wyjdziemy przecież na parkiet i nie powiemy „Wisła Płock jest najlepsza na świecie” i nie klękniemy przed nimi. Będziemy walczyć. Pokazaliśmy w tym sezonie, że mamy charakter i myślę, że każdy to zauważył i docenia. Potrafimy wyciągnąć z minus 4 na remis, tak jak to było ostatnio czy wyciągamy z minus 5 na zwycięstwo. Będziemy walczyć. Zapraszam kibiców, żeby przyszli na to spotkanie… i nie wychodzili w trakcie meczu.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube