kwidzyn

Dodano: 9.12.15

Skuteczny rewanż Gwardii - MMTS traci punkty w Opolu

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn ulegli Gwardii w wyjazdowym meczu XIV kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Patryka Rombla przegrali w Opolu 23:19, od początku do końca odrabiając straty do gospodarzy.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po 9 minutach gry prowadzili już 4:1. Niestety w kwidzyńskim zespole trafił jedynie Paweł Genda i początkowo to na nim spoczywał ciężar zdobywania bramek. Gospodarze bez problemu utrzymywali jednak 2-3 bramkową przewagę nad Kwidzynem. Natomiast w 16 minucie, po rzucie Antoniego Łangowskiego, wzrosła ona nawet do 4 bramek – 8:4. Z czasem czerwono-czarni zaczęli jednak odrabiać straty, a motorem napędowym kwidzyńskiej ekipy okazał się Przemysław Zadura. Przed przerwą kwidzynianom udało się jednak zmniejszyć straty jedynie do 3 bramek – 12:9.

Po zmianie stron oglądaliśmy zaciętą i wyrównaną walkę, jednak przez 7 minut nie padły żadne braki. Sytuację tę przerwał dopiero Bartosz Janiszewski, który skutecznie wykorzystał rzut karny po faulu Roka Simicia. Niestety kolejne minuty to już nieskuteczność kwidzyńskiego zespołu i bramki zdobywane przez gospodarzy. Gwardia prowadzona przez Kamila Mokrzkiego i Roka Simicia zdobyła aż 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Michała Pereta. W efekcie po 53 minutach gry gospodarze prowadzili z podopiecznymi trenera Patryka Rombla 19:12. Niestety 4 minuty później prowadzenie Gwardii zwiększyło się do 8 bramek – 21:13 i sytuacja kwidzyńskiej ekipy zrobiła się dramatyczna. Na odrobienie strat zostały bowiem ledwie 3 minuty i trudno było wierzyć w możliwość wywalczenia punktów na boisku w Opolu. Czerwono-czarni ruszyli jednak do ataku i po trafieniach Przemysława Zadury, Bartosza Janiszewskiego i Tomasza Klingera zdołali zmniejszyć straty do 4 bramek. Na więcej niestety zabrakło już czasu.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 23:19 (12:9)

sędziowie: Grzegorz Christ (Wrocław) - Tomasz Christ (Świdnica)

GWARDIA: Malcher - Swat, Trojanowski 1, Knop 2, Łangowski 4, Zeljić 1, Tarcijonas, Mokrzki 4, Jankowski 2, Milas 5, Simić 4.

Kary: 10 minut (Milas x 2, Łangowski, Mokrzki, Simić)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 4, Zadura 5, Peret 2, Szpera, Klinger 2, Nogowski 3, Pilitowski, Seroka, Potoczny, Janiszewski 3.

Kary: 6 minut (Zadura, Nogowski, Seroka).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube