kwidzyn

Dodano: 18.02.16

Rombel: Widać już światełko w tunelu

Po styczniowej przerwie w rozgrywkach kwidzynianie rozpoczęli zmagania ligowe od porażek z Pogonią i Vive. O spotkaniach tych, w krótkiej rozmowie mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

-Mam nadzieję, że w meczu z Górnikiem zaprezentujemy się zdecydowanie lepiej – podkreśla szkoleniowiec czerwono-czarnych.

-Przed meczem liczyliśmy trochę na zmęczenie rywala meczami rozgrywanymi w Superlidze i Lidze Mistrzów. Zamierzaliśmy wykorzystać fakt, że gracze Kielc będą mniej ruchliwi na boisku. Nie do końca chyba nam się to jednak udało.

-Widać to już po samym wyniku, a w końcówce uwidoczniła się nawet przewaga Kielc w tym elemencie gry. Wydaje mi się jednak, że ogromną rolę gra tutaj doświadczenie. Nie trzeba nikomu przedstawiać przeciwko komu graliśmy, a Vive potrafi wykorzystać każdą słabość rywala. My natomiast kilkakrotnie pokazaliśmy, że tych słabości trochę mamy.

-Czyli zaprocentowało doświadczenie Vive czy jednak to my popełniliśmy zbyt dużo błędów?

-Nie trzeba mówić, że troszkę tych sytuacji nie wykorzystaliśmy. Popełnialiśmy też proste błędy techniczne. Chłopacy którzy grają w Lidze Mistrzów i mają sytuacje rzutowe z pierwszej linii to raczej się nie mylą. Musieliśmy więc zagrać naprawdę perfekcyjnie. Chcieliśmy uniknąć błędów i staraliśmy się prowadzić wyrównaną walkę przez cały mecz. Udawało się to długimi fragmentami, natomiast niuanse, proste błędy, zadecydowały o tym, że mecz się skończył jak się skończył.

-Na ile jednak nasza gra wyglądała lepiej niż w przegranym pojedynku z Pogonią?

-Dobrze, że tego meczu nie było w telewizji, że nikt go nie oglądał. Zagraliśmy naprawdę bardzo źle. Tym razem na pewno zaprezentowaliśmy się lepiej niż w Szczecinie. Musimy jednak cały czas pracować, bo tych elementów do poprawienia trochę jeszcze zostało. Czasami brakuje nam chłodnej głowy przy rzutach, zapominamy tez o pewnych rzeczach przy ustawieniu, itp. Powiedzmy jednak, że w meczu z Vive widać już było pewne światełko w tunelu. Mam nadzieję, że do meczu z Zabrzem dojdziemy do tego światełka, staniemy w pełnym świetle i w meczu z Górnikiem zaprezentujemy się zdecydowanie lepiej.

-Tym bardziej, że Górnik jest raczej dość niewygodnym przeciwnikiem.

-Trzeba podkreślić, że poziom zespołów zajmujących od IX do X miejsca w ligowej tabeli jest bardzo podobny. O wyniku często decyduje dyspozycja dnia lub niuanse, które wychodzą w trakcie meczu.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube