kwidzyn

Dodano: 21.02.16

Jest zwycięstwo! MMTS wygrywa ligowe starcie z Górnikiem

Po porażkach z Pogonią oraz Vive, kwidzynianie w końcu zaznali smaku zwycięstwa. W meczu „za 4 punkty”, jak określa się pojedynki z drużynami sąsiadującymi w ligowej tabeli, czerwono-czarni pokonali bowiem zabrzański Górnik 31:26. Co ważne podopieczni trenera Patryka Rombla prowadzili nieprzerwanie już od 7 minuty tego spotkania.

Mecz rozpoczął się od skutecznego rzutu Michała Adamuszka, który w ten sposób przywitał się z kwidzyńską publicznością. W rewanżu do bramki gości trafili jednak Paweł Genda i Adrian Nogowski, co pozwoliło kwidzynianom na objęcie pierwszego prowadzenia - 2:1. I choć goście chwilę później odpowiedzieli skutecznymi rzutami Rafała Glińskiego i Marka Daćko (2:3), to kolejne minuty należały już bezsprzecznie do graczy MMTS. Kwidzynianie rzucili bowiem pięć bramek z rzędu, wykorzystując kolejne błędy Górnika – 7:3. Warto podkreślić, że w zdobywaniu bramek nie przeszkadzała kwidzynianom nawet dwuminutowa kara dla Przemysława Zadury. Trener Patryk Rombel w takich sytuacjach decydował się bowiem na grę bez bramkarza, z dodatkowym zawodnikiem w polu.

Dominację gospodarzy skutecznym rzutem przerwał dopiero Michał Adamuszek, który w 10 minucie zmniejszył straty swej drużyny do stanu 7:4. I choć chwilę później różnica ta stopniała nawet do 2 bramek – 8:6, to przewaga na parkiecie nadal leżała po stronie MMTS. Dzięki temu w 16 minucie gry, po trafieniu Macieja Pilitowskiego, kwidzynianie prowadzili 4 bramkami – 10:6, a trzy minuty później przewaga ta wzrosła nawet do 6 trafień – 13:7. Nieco uśpieni kwidzynianie stracili jednak wówczas swoją czujność, a goście stopniowo niwelowali straty do czerwono-czarnych. Na szczęście czasu wystarczyło jedynie na zmniejszenie różnicy do 3 bramek – 16:13.

Po zmianie stron grę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki udanym interwencjom Bartosza Dudka i trafieniom Adriana Nogowskiego, Michała Pereta i Macieja Pilitowskiego wyszli na prowadzenie 19:13. Zabrzanie próbowali jeszcze nawiązać walkę za sprawą rzutów Aleksandra Buszkowa, ale czerwono-czarni konsekwentnie powiększali swoją przewagę. W efekcie, w 46 minucie meczu, po udanym rzucie Przemysława Zadury, gospodarze prowadzili już 24:17. I choć zabrzanom chwilę później udało się zmniejszyć straty do 4 trafień, to w odpowiedzi gracze MMTS zdobyli kolejną serię bramek. Skutecznie bronił Bartosz Dudek, a bramki zdobywali tym razem Mateusz Seroka, Adrian Nogowski oraz Przemysław Zadura. Dzięki temu na 5 minut przed kocem czerwono-czarni prowadzili z rywalami różnicą 6 trafień – 29:23.

Ostatnie minuty to już spokojna gra MMTS i kontrola tego co działo się na boisku, okraszona niezwykle widowiskową akcją Peret – Seroka – Pilitowski. Wynik meczu ustalił Marek Daćko, jednak ze zwycięstwa cieszyli się kwidzynianie, którzy tym samym wrócili na IV miejsce w ligowej tabeli.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 31:26 (16:13)

sędziowie: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota (Płock)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 6, Zadura 6, Peret 3, Szpera 2, Klinger, Rosiak, Nogowski 5, Pilitowski 5, Seroka 4, Janiszewski.

Kary: 10 minut (Rosiak x 2, Peret x 2, Zadura)

Górnik: Kicki, Witkowski - Niedośpiał 1, Daćko 5, Mogielnicki, Tomczak 4, Gromyko 3, Piątek, Buszkow 4, Tatarincew 2, Gliński 2, Ścigaj 2, Adamuszek 3.

Kary: 6 minut (Mogielnicki, Piątek, Adamuszek).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube