kwidzyn

Dodano: 21.02.16

Jest zwycięstwo! MMTS wygrywa ligowe starcie z Górnikiem

Po porażkach z Pogonią oraz Vive, kwidzynianie w końcu zaznali smaku zwycięstwa. W meczu „za 4 punkty”, jak określa się pojedynki z drużynami sąsiadującymi w ligowej tabeli, czerwono-czarni pokonali bowiem zabrzański Górnik 31:26. Co ważne podopieczni trenera Patryka Rombla prowadzili nieprzerwanie już od 7 minuty tego spotkania.

Mecz rozpoczął się od skutecznego rzutu Michała Adamuszka, który w ten sposób przywitał się z kwidzyńską publicznością. W rewanżu do bramki gości trafili jednak Paweł Genda i Adrian Nogowski, co pozwoliło kwidzynianom na objęcie pierwszego prowadzenia - 2:1. I choć goście chwilę później odpowiedzieli skutecznymi rzutami Rafała Glińskiego i Marka Daćko (2:3), to kolejne minuty należały już bezsprzecznie do graczy MMTS. Kwidzynianie rzucili bowiem pięć bramek z rzędu, wykorzystując kolejne błędy Górnika – 7:3. Warto podkreślić, że w zdobywaniu bramek nie przeszkadzała kwidzynianom nawet dwuminutowa kara dla Przemysława Zadury. Trener Patryk Rombel w takich sytuacjach decydował się bowiem na grę bez bramkarza, z dodatkowym zawodnikiem w polu.

Dominację gospodarzy skutecznym rzutem przerwał dopiero Michał Adamuszek, który w 10 minucie zmniejszył straty swej drużyny do stanu 7:4. I choć chwilę później różnica ta stopniała nawet do 2 bramek – 8:6, to przewaga na parkiecie nadal leżała po stronie MMTS. Dzięki temu w 16 minucie gry, po trafieniu Macieja Pilitowskiego, kwidzynianie prowadzili 4 bramkami – 10:6, a trzy minuty później przewaga ta wzrosła nawet do 6 trafień – 13:7. Nieco uśpieni kwidzynianie stracili jednak wówczas swoją czujność, a goście stopniowo niwelowali straty do czerwono-czarnych. Na szczęście czasu wystarczyło jedynie na zmniejszenie różnicy do 3 bramek – 16:13.

Po zmianie stron grę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki udanym interwencjom Bartosza Dudka i trafieniom Adriana Nogowskiego, Michała Pereta i Macieja Pilitowskiego wyszli na prowadzenie 19:13. Zabrzanie próbowali jeszcze nawiązać walkę za sprawą rzutów Aleksandra Buszkowa, ale czerwono-czarni konsekwentnie powiększali swoją przewagę. W efekcie, w 46 minucie meczu, po udanym rzucie Przemysława Zadury, gospodarze prowadzili już 24:17. I choć zabrzanom chwilę później udało się zmniejszyć straty do 4 trafień, to w odpowiedzi gracze MMTS zdobyli kolejną serię bramek. Skutecznie bronił Bartosz Dudek, a bramki zdobywali tym razem Mateusz Seroka, Adrian Nogowski oraz Przemysław Zadura. Dzięki temu na 5 minut przed kocem czerwono-czarni prowadzili z rywalami różnicą 6 trafień – 29:23.

Ostatnie minuty to już spokojna gra MMTS i kontrola tego co działo się na boisku, okraszona niezwykle widowiskową akcją Peret – Seroka – Pilitowski. Wynik meczu ustalił Marek Daćko, jednak ze zwycięstwa cieszyli się kwidzynianie, którzy tym samym wrócili na IV miejsce w ligowej tabeli.

MMTS Kwidzyn - Górnik Zabrze 31:26 (16:13)

sędziowie: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota (Płock)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 6, Zadura 6, Peret 3, Szpera 2, Klinger, Rosiak, Nogowski 5, Pilitowski 5, Seroka 4, Janiszewski.

Kary: 10 minut (Rosiak x 2, Peret x 2, Zadura)

Górnik: Kicki, Witkowski - Niedośpiał 1, Daćko 5, Mogielnicki, Tomczak 4, Gromyko 3, Piątek, Buszkow 4, Tatarincew 2, Gliński 2, Ścigaj 2, Adamuszek 3.

Kary: 6 minut (Mogielnicki, Piątek, Adamuszek).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube