kwidzyn

Dodano: 12.03.16

Czerwono-czarni wygrywają we Wrocławiu – MMTS na IV miejscu w lidze

Szczypiorniści MMTS nie zawiedli i w ostatniej kolejce rundy zasadniczej pewnie pokonali zespół Śląska Wrocław 16:33. Kwidzyński zespół do zwycięstwa poprowadzili tym razem Tomasz Klinger – 7 bramek i Przemysław Zadura – 6 bramek. Wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych trenera Patryka Rombla oraz porażki ekip z Legionowa i Głogowa sprawiły również, że MMTS zakończył rundę zasadniczą na IV miejscu.

Początek meczu nie napawał optymizmem. Choć kwidzynianie przeważali na boisku, to zdobywanie bramek szło im niezwykle opornie. W obronie natomiast stanowili ścianę nie do przebycia i to głównie dzięki temu po 10 minutach prowadzili z gospodarzami 1:3. Dwubramkowa przewaga czerwono-czarnych utrzymała się do 15 minuty i stanu 4:6. Wówczas to rozpoczął się koncert kwidzyńskiego zespołu. Gospodarze bezsilnie próbowali nawiązać walkę z czerwono-czarnymi, którzy z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Wystarczy powiedzieć, że do końca pierwszej połowy Śląsk zdobył tylko 2 bramki, podczas gdy kwidzynianie trafili aż ośmiokrotnie. W efekcie na przerwę zespoły schodziły przy wysokim prowadzeniu podopiecznych trenera Patryka Rombla.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Przemysława Zadury i Michała Potocznego, którzy podwyższyli przewagę MMTS do 10 bramek - 6:16. Wówczas jednak wrocławianie przełamali swój impas i dzięki skuteczności Rafała Krupy przez pewien czas prowadzili w miarę wyrównany pojedynek. Trwało to jednak tylko do 39 minuty i stanu 10:19. Kwidzynianie bowiem ponownie sparaliżowali poczynania rywali i stopniowo powiększali swoją przewagę. Dzięki skuteczności Tomasza Klingera, Bartosza Janiszewskiego, Michała Potocznego i Przemysława Zadury, w 49 minucie MMTS prowadził już 11:26! Niemoc strzelecką gospodarzy próbował jeszcze ratować Łukasz Białaszek, ale na niewiele się to zdało. Ostatecznie MMTS zgodnie z przewidywaniami wygrał we Wrocławiu i tym samym wskoczył na IV miejsce w ligowej tabeli.


Śląsk Wrocław - MMTS Kwidzyn 16:33 (6:14)

sędziowie: Pelc - Pretzlaf (Rzeszów)

Śląsk: Prus - Koprowski 2, Łucak 5, Białaszek 2, Witkowski, Andreou 1, Królikowski, Kuczyński 1, Piłat, Krupa 5.

Kary: 4 minuty (Witkowski, Białaszek)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Genda, Zadura 6, Mroczkowski, Kryszeń 2, Peret 1, Szpera, Klinger 7, Szczepański 4, Rosiak, Nogowski 1, Pilitowski 2, Seroka 4, Potoczny 3, Janiszewski 3.

Kary: 4 minuty (Rosiak, Zadura).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Szczecina będzie trenować pod okiem Szmala

Krzysztof Szczecina został powołany na specjalistyczną konsultację bramkarską. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Górnik na inaugurację sezonu 2017/2018

Już w najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 13.00, szczypiorniści MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

Aktualności

Guziewicz trafia na Mistrzostwach Świata juniorów

Reprezentacja Polski zajęła XV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów ...

Czytaj więcej

Aktualności

Trener Maciej Mroczkowski podsumowuje turniej w ...

Trenerzy finalistów 23 Memoriału Ryszarda Matuszaka: Maciej Mroczkowski (MMTS ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube