kwidzyn

Dodano: 25.03.16

Zarząd wstrzymuje rozmowy o przedłużeniu kontraktów

W związku z dużym zainteresowaniem kibiców oraz sympatyków piłki ręcznej dotyczącym sprofesjonalizowania polskiej piłki ręcznej mężczyzn, jak również wstrzymania rozmów z Zawodnikami MMTS KWIDZYN dotyczącymi przedłużenia kontraktów na kolejne sezony sportowe w imieniu Miejsko – Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w Kwidzynie informuję,  iż w dniu 02 marca 2016 roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce założył jednoosobową spółkę pod firmą Superliga Sp. z o.o. , której głównym zadaniem – zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie ( w tym za zgodą ministra właściwego do spraw kultury fizycznej) oraz inicjatywą znaczącej części środowiska – ma być przejęcie zarządzania profesjonalną ligą zawodową męskiej piłki ręcznej od ZPRP. Decyzja o powołaniu do życia Spółki podjęta została na mocy uchwały Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce z dnia 10 listopada 2015 roku oraz podyktowana jest potrzebą akceleracji i rozwoju klubów piłki ręcznej oraz usprawnienie procesu profesjonalizacji rozgrywek Superligi.

Wobec powyższego, otrzymaliśmy od Związku Piłki Ręcznej w Polsce ofertę przystąpienia do Spółki w drodze zobowiązania do nabycia jej udziałów od ZPRP.  Niniejsza oferta została jednak złożona z zastrzeżeniem, iż Klub uczestniczący w rozgrywkach Superligi męskiej piłki ręcznej musi do dnia 31 maja 2016 roku powołać nowy podmiot w formie spółki akcyjnej. Niestety sytuacja podatkowa Klubu MMTS Kwidzyn, a dokładnie sposób finansowania i pozyskania większej części środków uniemożliwia założenie spółki akcyjnej, której właścicielem w 100 % będzie Klub, ponieważ wiąże się to ze stratą ulg podatkowych, które przysługują Towarzystwom oraz podmiotom gospodarczym, będących własnością Stowarzyszenia.

W związku z powyższym nie możemy prowadzić z Zawodnikami rozmów na temat przedłużenia kontraktów, ponieważ w przy obecnym stanie faktycznym Klub MMTS Kwidzyn nie będzie mógł uczestniczyć w przyszłym sezonie w rozgrywkach najwyższej klasy.

Wszelkie rozmowy z Zawodnikami dotyczące przedłużenia obowiązujących kontraktów zostają wstrzymane. 

W imieniu Zarządu MMTS Kwidzyn

Dyrektor Klubu

Agnieszka Laskowska

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS wygrywa Derby Pomorza

Po nerwowej końcówce MMTS Kwidzyn pokonał gdańskie Wybrzeże w meczu 10 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

We środę kolejne Derby Pomorza

Minęły dopiero trzy dni po zwycięskim meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a ...

Czytaj więcej

Aktualności

Genda w Siódemce 9 Serii

Paweł Genda znalazł się w najlepszej siódemce spotkań 9 Serii PGNiG Superligi. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie wypunktowali Pogoń

Prawie 2 miesiące musieli czekać kibice MMTS na mecz swych ulubieńców w ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube