kwidzyn

Dodano: 19.08.16

Czerwono-czarni ogrywają Piotrkowianina

Podopieczni trenera Patryka Rombla pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w kolejnym sparingu przygotowującym kwidzynian do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. Czerwono-czarni ograli gospodarzy 30:32, choć do przerwy tracili do rywali aż 6 bramek. W sobotę MMTS zagra jeszcze z Gwardią Opole i na tym zakończy swój pobyt w Piotrkowie Trybunalskim.

Fot. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Początek meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy po 6 minutach gry prowadzili już 3:1. Warto dodać, że jedyną bramkę dla kwidzyńskiego zespołu zdobył Mateusz Seroka, który wykorzystał rzut karny. Na szczęście kwidzynianie wykorzystując głównie szybkiego Serokę nie pozwalali rywalom na wypracowanie większej przewagi. I choć w 14 minucie, po kolejnej bramce Mateusza, strata MMTS zmniejszyła się do jednej bramki - 7:6, to chwilę później gospodarze skutecznie wykorzystali błędy kwidzyńskiego zespołu zdobywając trzy bramki z rzędu. Pozwoliło to Piotrkowianinowi na uzyskanie wyraźnego prowadzenia 10:6. Co gorsza kwidzynianie nie potrafili przebić się przez defensywę gospodarzy żadną akcją z gry, a szansą na zdobycz bramkową stanowiły jedynie rzuty karne.

Znakomicie grający gospodarze w 23 minucie powiększyli swoją przewagę, po rzutach Bartosza Nastaja i Adama Pacześnego, do pięciu bramek - 13:8. Chwilę później kwidzynianie, po rzutach Kamila Nawrockiego i Grzegorza Szczepańskiego, zmniejszyli jednak straty do 3 bramek. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się czterobramkową przewagą Piotrkowianina.

W pierwszych minutach drugiej połowy nadal utrzymywała się 4-5 bramkowa przewaga gospodarzy. Od 36 minuty zarysowała się jednak wyraźna przewaga kwidzyńskiego zespołu. W efekcie już w 42 minucie MMTS doprowadził do remisu, a chwilę później wyszedł nawet na prowadzenie 22:24. I choć piotrkowianie szybko odrobili straty, to czerwono-czarni kontrowali po raz kolejny. W efekcie, dzięki skuteczności MMTS, na 10 minut przed końcem meczu, podopieczni trenera Patryka Rombla prowadzili z gospodarzami już 24:27! Co prawda gospodarze, dzięki skuteczności Tomasza Mroza, doszli kwidzynian na jedną bramkę, jednak gracze MMTS zdołali utrzymać prowadzenie w tym spotkaniu do samego końca, pokonując rywali 2 bramkami.

Więcej zdjęć na oficjalnym profilu Piotrkowiania

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 30:32 (16:12)

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Mróz 7, Woynowski 3, Iskra 4, Swat 2, Góralski, Nastaj 4, Pożarek, Schodowski, Makokwiejew, Tórz 2, Pacześny 7, Wędrak 1.

Kary: 2 minuty (Iskra)

MMTS: Szczecina, Kiepulski, Żurawski - Janikowski 4, Genda 2, Nawrocki 3, Krieger 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 4, Rosiak, Nogowski 2, Pilitowski, Seroka 8, Ossowski 1, Potoczny 1.

Kary: 0 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube