kwidzyn

Dodano: 16.09.16

Czerwono-czarni przed trudnym starciem z Górnikiem

Po wygranych ze Stalą Mielec i Gwardią Opole kwidzynian czeka o wiele trudniejsze zadanie. W meczu 3 kolejki czerwono-czarni we własnej hali podejmować będą Górnika Zabrze. Mecz odbędzie się w sobotę, 17 września o godz. 17.00, a poprowadzą go sędziowie: Krzysztof Bąk i Kamil Cieśliński z Zielonej Góry.

Początek rozgrywek zreformowanej PGNiG Superligi Mężczyzn to dla kwidzyńskiego zespołu rywalizacja z zespołami Grupy Pomarańczowej. Po wygranych nad Stalą Mielec i Gwardią Opole, przez czerwono-czarnymi o wiele trudniejsze starcie z Górnikiem Zabrze.

Trzeba pamiętać, że Górnik zawsze jest groźnym i niewygodnym rywalem. W poprzednim sezonie kwidzynianie najpierw zremisowali w Zabrzu 33:33 (17:17), aby wybrać we własnej hali 31:26 (16:13). Na początek nowego sezonu podopieczni trenera Mariusza Jurasika pewnie pokonali natomiast Zagłębie Lubin wygrywając 31:23 (12:12). Niesamowitą skutecznością popisał się wówczas Bartłomiej Tomczak – 8 bramek, a po 6 trafień na swoim koncie mieli także Marek Daćko i Aleksander Buszkow. W kolejnym meczu ligowym zabrzanie pokonali natomiast Chrobrego Głogów 41:27 (19:17). Tym razem błysnął doskonale znany kwidzyniakom Michał Adamuszek, który rzucił rywalom aż 10 bramek! Niewiele mniej, bo 9 trafień zdobył Bartłomiej Tomczak, a osiem bramek rzucił Marek Daćko. I właśnie ci zawodnicy, a także bramkarz Mateusz Kornecki stanowią o sile zabrzańskiego zespołu. Czy kwidzynianom uda się znaleźć receptę na ich grę okaże się już w najbliższą sobotę.


Internetową relację z meczu śledzić można na portalu www.lajfy.com  pod adresem: www.lajfy.com/match/index/date/2016-09-17/id/192344


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zadura: Chcemy utrzymać III miejsce

Przemysław Zadura podsumowuje sobotnie starcie z MMTS. Rozgrywający Gwardii rzucił ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przytuła: Staraliśmy się gonić przeciwnika

Damian Przytuła podsumowuje przegrane starcie z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Mroczkowski: Nie było pomocy ze strony bramki

-Na gorąco trzeba powiedzieć, że tym razem nie było u nas pomocy ze strony bramki ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube