kwidzyn

Dodano: 23.09.16

Rombel: Nastawiamy się na kolejny trudny i morderczy mecz

W najbliższą sobotę, 24 września, MMTS Kwidzyn podejmie we własnej hali KPR Legionowo. Kwidzynianie po raz pierwszy w tym sezonie staną więc przed szansą wywalczenia 3 punktów, bowiem obie ekipy rywalizują w Grupie Granatowej.

-Jesteśmy przygotowani na podjecie rękawicy z Legionowem – mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

-W sobotę zmierzymy się z KPR Legionowo, zespołem z którym w ubiegłym sezonie toczyliśmy wyrównane i zacięte boje i któremu zabraliśmy ostatecznie nieco splendoru awansując do strefy medalowej.

-Tak się złożyło, że możemy czuć się zwycięzcami rywalizacji w poprzednim sezonie. To jednak już historia, a jutro będziemy pisać ją na nowo. Przygotowujemy się do tego, że KPR przyjedzie w wykurowanym składzie, bo przez ostatnie tygodnie mieli trochę problemów zdrowotnych. Mało grał Titow i Gawęcki, ale z tego co się orientuję jutro wszyscy powinni być już zdrowi. Nastawiamy się więc na kolejny po Zabrzu, trudny i morderczy mecz.

-Po trzech kolejkach Legionowo odniosło dwa zwycięstwa we własnej hali, natomiast wyjazd do Lubin zakończył się porażką.

-Najpierw było zwycięstwo u siebie ze Szczecinem, odniesione w zasadzie bez większych problemów. Z Głogowem, choć grali w mocno ograniczonym składzie to również wygrali bez większych problemów. Natomiast w Lubinie widać było, że gospodarze ich trochę zaskoczyli i potrafili zniwelować ich największe atuty czyli rzut z drugiej linii plus gra obrotowego. W efekcie wysoki wynik padł w drugą stronę. Trzeba jednak dodać, że nie można porównywać i przykładać miary do takich pojedynków korespondencyjnych.

-Czy to, że KPR odniosło jedyną porażkę grając na wyjeździe nie będzie miało wpływu na nasze spotkanie?

-Fajnie jakby tak było, ale wiem, że nie będzie to miało nic wspólnego z meczem rozegranym w Lubinie. Nastawiamy się że będzie to bardzo, bardzo ciężki mecz.

-Jak wygląda dyspozycja fizyczna zawodników MMTS przed tym spotkaniem? Tym razem gracze mieli trochę więcej przerwy.

-Za nami dość trudny tydzień i odczuwamy jeszcze troszkę zmęczenia. Myślę jednak, że do jutrzejszego spotkania wszystko powinno być w porządku. Wszyscy są zdrowi, nikt na nic nie narzeka, więc jesteśmy przygotowani na podjecie rękawicy z Legionowem.

-Czego zatem powinniśmy się obawiać w tym meczu?

-Jeśli mówimy o Legionowie to w pierwszej kolejności myślimy o obrotowym, a później o zawodnikach drugiej linii. Wiadomo bowiem, że będzie dużo rzutów z podłoża, dużo takiej trochę „improwizowanej” gry, gdzie w każdym momencie będzie trzeba się spodziewać w zasadzie wszystkiego. Każdy z zawodników drugiej linii potrafi bowiem minąć czy też rzucić. Szczególnie te rzuty z podłoża są dosyć nieprzyjemne i dla obrony i bramkarza. Pod tym względem będzie nas czekało więc dużo pracy w obronie. W ataku trzeba będzie natomiast po raz kolejny sprawdzić się na tle obrony z wysuniętym zawodnikiem (5-1).

-Czy fakt, że mecz ten będzie transmitowany na żywo dodaje coś tej rywalizacji?

-Myślę, że nie. Kamery stoją z boku, a na boisku dalej zostaje tyle samo zawodników i jedna piłka. Jedynie z boku stoi trochę więcej sprzętu elektronicznego.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube