kwidzyn

Dodano: 19.10.16

Nogowski powołany na zgrupowanie Kadry

Adrian Nogowski został powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów. Skrzydłowy MMTS Kwidzyn weźmie udział w konsultacjach odbywających się w Gdańsku przygotowujących kadrę do spotkań kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy z Serbią oraz Rumunią.

Trener Tałant Dujszebajew powołał na konsultację szkoleniową dwudziestu zawodników, w tym większość z prowadzonego przez siebie klubu z Kielc. Vive Tauron reprezentować będzie bowiem aż ośmiu graczy. Nas cieszy, że ponownie w gronie powołanych znalazł się zawodnik z Kwidzyna. Tym razem jest to Adrian Nogowski, lewoskrzydłowy MMTS Kwidzyn, który w każdym kolejnym spotkaniu ligowym udowadnia, że wraca do swojej optymalnej formy.

-Cieszę się niezmiernie, że dostałem to powołanie. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Będę przecież trenował z zawodnikami, którzy są najlepsi w Polsce, a niektórzy są także najlepsi w Europie. I choć „jedna jaskółka wiosny nie czyni” to mam nadzieję, że zakotwiczę w tej Kadrze na dłużej. Na pewno będzie to jednak bardzo trudne. Na razie cieszę się tym, że zostałem powołanie i zostałem gdzieś tam zauważony – mówi Adrian Nogowski, lewoskrzydłowy MMTS Kwidzyn.

Gracze powołani przez trenera Dujszebajewa spotkają się 28 października w Gdańsku, gdzie trenować będą do 2 listopada. Następnie 3 listopada kadrowicze zagrają w meczu Polska  - Serbia będącym kwalifikacjami do Mistrzostw Europy 2018. Po meczu kadrowicze pozostają w Gdańsku, natomiast w dniach 6-7 listopada rozegrają kolejny mecz kwalifikacyjny. Tym razem Polska zagra z Rumunią, a spotkanie odbędzie się w Cluj.

Powołani na zgrupowanie

Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Piotr Chrapkowski, Mariusz Jurkiewicz, Mateusz Jachlewski, Paweł Paczkowski, Mateusz Kus (wszyscy Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala, Maciej Gębala, Michał Daszek, Adam Morawski (wszyscy Wisła Płock), Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski, Krzysztof Łyżwa (Azoty Puławy), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn), Marek Daćko (Górnik Zabrze), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo).


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Mecz Spójnia – MMTS w Canal+Sport

Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach szczypiorniści MMTS Kwidzyn wracają na boiska ...

Czytaj więcej

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube