slide_14
slide_1
slide_13
slide_3
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » MMTS wygrywa w Elblągu po zaciętej końcówce

MMTS wygrywa w Elblągu po zaciętej końcówce

Dodano: 2016-12-07

Wydawało się, że mecz zakończy się pewnym zwycięstwem MMTS nad najsłabszą ekipą PGNiG Superligi Mężczyzn. Niestety w końcówce gospodarze zdołali zmniejszyć straty do jednej bramki i nagle w elbląskiej hali zapachniało dogrywką. Wygraną i komplet 3 punktów za grupowe zwycięstwo, zagwarantował kwidzynianom Michał Potoczny, który wykorzystał rzut karny w ostatnich sekundach tego spotkania.

Jako pierwszy trafił Grzegorz Dorsz, jednak odpowiedź kwidzynian od razu ustawiła to spotkanie. MMTS zdobył bowiem trzy kolejne bramki i po 4 minutach prowadził 1:3. Co więcej w 10 minucie, po trefieniu Michała Pereta, prowadził już 2:5. Gospodarze jednak nie składali broni i starali się odrabiać straty. W efekcie już w 16 minucie, po trafieniu Jakuba Morynia, zbliżyli się do Kwidzyna na odległość jednej bramki – 6:7.

Minimalna przewaga kwidzyńskiego zespołu utrzymała się praktycznie do końca pierwszej połowy. Na minutę przed końcem elblążanie przegrywali bowiem zaledwie 10:11. Ostatnie sekundy tej części meczu to jednak popis Mateusza Seroki, który najpierw rzucił karnego, po czym zdobył kolejne dwie bramki z kontrataków. W efekcie na przerwę kwidzynianie schodzili prowadząc 10:14.

Po przerwie Meble Wójcik ponownie zerwały się do odrabiania strat. Jakub Moryń co prawda nie wykorzystał karnego, ale chwilę później do bramki Kwidzyna trafili Marcin Szopa i Piotr Adamczyk. W efekcie po 35 minutach gry gospodarze tracili do MMTS tylko 2 bramki – 12:14. Na szczęście na więcej nie pozwolili kwidzynianie spokojnie kontrolując przebieg tego spotkania. W 49 minucie, po trafieniach Michała Potocznego i Pawła Gendy, czerwono-czarni powiększyli swoją przewagę do stanu 16:20. Wówczas do pracy wziął się Bartosz Janiszewski, którego celne trafienia zbliżyły elblążan na 3 trafienia – 19:22. Co więcej kwidzynianie zaczęli popełniać błędy, a w bramce Elbląga dobrze bronił Bartosz Dudek. W efekcie po trafieniach Piotra Adamczyka i Jakuba Olszewskiego w ostatniej minucie meczu gospodarze tracili do rywali ponownie tylko jedną bramkę – 21:22. Piłka należała jednak do kwidzynian. Pierwsza akcja nie przyniosła czerwono-czarnym powodzenia. Sędziowie dopatrzyli się jednak przewinienia i podyktowali rzut karny dla Kwidzyna. Do piłki podszedł Michał Potoczny i pewnym rzutem pokonał Bartosza Dudka, zapewniając kwidzynianom zwycięskie 3 punkty.

Meble Wójcik Elbląg - MMTS Kwidzyn 21:23 (10:14)

sędziowie: Bartosz Leszczyski - Marcin Piechota (Płock)

Meble Wójcik: Dudek - Dorsz 1, Janiszewski 6, Szopa 3, Nowakowski, Olszewski 1, Adamczak 6, Żółtak, Moryń 4, Tórz.

Kary: 6 minut (Adamczak x 2, Żółtak)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Krieger 2, Peret 5, Szpera, Szczepański, Rosiak, Nogowski 1, Seroka 5, Potoczny 5, Janikowski, Pilitowski 2.

Kary: 4 minuty (Genda, Janikowski)