kwidzyn

Dodano: 7.12.16

MMTS wygrywa w Elblągu po zaciętej końcówce

Wydawało się, że mecz zakończy się pewnym zwycięstwem MMTS nad najsłabszą ekipą PGNiG Superligi Mężczyzn. Niestety w końcówce gospodarze zdołali zmniejszyć straty do jednej bramki i nagle w elbląskiej hali zapachniało dogrywką. Wygraną i komplet 3 punktów za grupowe zwycięstwo, zagwarantował kwidzynianom Michał Potoczny, który wykorzystał rzut karny w ostatnich sekundach tego spotkania.

Jako pierwszy trafił Grzegorz Dorsz, jednak odpowiedź kwidzynian od razu ustawiła to spotkanie. MMTS zdobył bowiem trzy kolejne bramki i po 4 minutach prowadził 1:3. Co więcej w 10 minucie, po trefieniu Michała Pereta, prowadził już 2:5. Gospodarze jednak nie składali broni i starali się odrabiać straty. W efekcie już w 16 minucie, po trafieniu Jakuba Morynia, zbliżyli się do Kwidzyna na odległość jednej bramki – 6:7.

Minimalna przewaga kwidzyńskiego zespołu utrzymała się praktycznie do końca pierwszej połowy. Na minutę przed końcem elblążanie przegrywali bowiem zaledwie 10:11. Ostatnie sekundy tej części meczu to jednak popis Mateusza Seroki, który najpierw rzucił karnego, po czym zdobył kolejne dwie bramki z kontrataków. W efekcie na przerwę kwidzynianie schodzili prowadząc 10:14.

Po przerwie Meble Wójcik ponownie zerwały się do odrabiania strat. Jakub Moryń co prawda nie wykorzystał karnego, ale chwilę później do bramki Kwidzyna trafili Marcin Szopa i Piotr Adamczyk. W efekcie po 35 minutach gry gospodarze tracili do MMTS tylko 2 bramki – 12:14. Na szczęście na więcej nie pozwolili kwidzynianie spokojnie kontrolując przebieg tego spotkania. W 49 minucie, po trafieniach Michała Potocznego i Pawła Gendy, czerwono-czarni powiększyli swoją przewagę do stanu 16:20. Wówczas do pracy wziął się Bartosz Janiszewski, którego celne trafienia zbliżyły elblążan na 3 trafienia – 19:22. Co więcej kwidzynianie zaczęli popełniać błędy, a w bramce Elbląga dobrze bronił Bartosz Dudek. W efekcie po trafieniach Piotra Adamczyka i Jakuba Olszewskiego w ostatniej minucie meczu gospodarze tracili do rywali ponownie tylko jedną bramkę – 21:22. Piłka należała jednak do kwidzynian. Pierwsza akcja nie przyniosła czerwono-czarnym powodzenia. Sędziowie dopatrzyli się jednak przewinienia i podyktowali rzut karny dla Kwidzyna. Do piłki podszedł Michał Potoczny i pewnym rzutem pokonał Bartosza Dudka, zapewniając kwidzynianom zwycięskie 3 punkty.


Meble Wójcik Elbląg - MMTS Kwidzyn 21:23 (10:14)

sędziowie: Bartosz Leszczyski - Marcin Piechota (Płock)

Meble Wójcik: Dudek - Dorsz 1, Janiszewski 6, Szopa 3, Nowakowski, Olszewski 1, Adamczak 6, Żółtak, Moryń 4, Tórz.

Kary: 6 minut (Adamczak x 2, Żółtak)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Krieger 2, Peret 5, Szpera, Szczepański, Rosiak, Nogowski 1, Seroka 5, Potoczny 5, Janikowski, Pilitowski 2.

Kary: 4 minuty (Genda, Janikowski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Szczecina będzie trenować pod okiem Szmala

Krzysztof Szczecina został powołany na specjalistyczną konsultację bramkarską. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Górnik na inaugurację sezonu 2017/2018

Już w najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 13.00, szczypiorniści MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

Aktualności

Guziewicz trafia na Mistrzostwach Świata juniorów

Reprezentacja Polski zajęła XV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów ...

Czytaj więcej

Aktualności

Trener Maciej Mroczkowski podsumowuje turniej w ...

Trenerzy finalistów 23 Memoriału Ryszarda Matuszaka: Maciej Mroczkowski (MMTS ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube