kwidzyn

Dodano: 12.01.17

Czerwono-czarni wyjeżdżają do Piotrkowa - koniec pierwszej części przygotowań

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz czeski zespół Házená Nové Veselí będą najbliższymi sparingowymi rywalami czerwono-czarnych. Wyjazd kwidzynian do Piotrkowa Trybunalskiego zakończy także pierwszą część przygotowań MMTS przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozpoczęli okres przygotowawczy już 3 stycznia. Po przeprowadzonych badaniach wydolnościowych przez 2 tygodnie trenowano dwa razy dziennie. W najbliższy weekend kwidzynianie wyjadą natomiast do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie rozegrają dwa mecze sparingowe. W piątek, 13 stycznia, czerwono-czarni zmierzą się z Piotrkowianinem prowadzonym obecnie przez byłego szkoleniowca MMTS Zbigniewa Markuszewskiego. Dzień później, 14 stycznia, kwidzynianie zagrają natomiast z czeskim zespołem Házená Nové Veselí.

-Później przechodzimy w mikrocykl startowy czyli trenujemy 5 razy w tygodniu, w tym dwukrotnie 2 x dziennie
– wyjaśnia Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. - We środę, 18 stycznia, czeka nas natomiast wyjazd na zaległy mecz 1/32 Pucharu Polski, w którym zmierzymy się z AZS UW Warszawa. Chcemy zagrać jak najlepiej będziemy mogli. Chłopaki są jednak w bardzo ciężkim treningu i nogi mogą być dość ciężkie. I choć na papierze jesteśmy faworytem tego spotkania to będziemy musieli jeszcze udowodnić to na parkiecie. Na pewno podejdziemy do meczu z szacunkiem dla przeciwnika. Będziemy chcieli także sprawdzić w tym meczu elementy, które dotychczas ćwiczyliśmy na treningach.

Ostatnie mecze w okresie przygotowawczym kwidzynianie rozegrają 24 i 25 stycznia, mierząc się z Meblami Wójcik Elbląg oraz Orlenem Wisłą Płock. Mecz z Wisłą na pewno odbędzie się w Kwidzynie. Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu chciałby jednak, aby mecz z Meblami Wójcik odbył się na wyjeździe.

-Pierwsze dwa mecze ligowe gramy na wyjeździe, więc logiczne byłoby nie grać za dużo u siebie, tylko grać na wyjazdach – dodaje P. Rombel. – Z drugiej strony mamy  jednak wyjazdy do Piotrkowa Trybunalskiego czy Warszawy, więc jeśli zagramy jednak z Elblągiem u siebie to też nie będzie to dla nas wielki problem.

Jeśli kwidzynianie pokonają zespół z Warszawy, następnym krokiem będzie mecz kolejnej rundy Pucharu Polski zaplanowany na 4 lutego. Natomiast 11 lutego kwidzynianie wznowią swoje ligowe boje od wyjazdowego spotkania w Zabrzu.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube