kwidzyn

Dodano: 13.01.17

MMTS remisuje z czeskim Sokolem - walka do ostatnich sekund

Choć początkowo MMTS miał zmierzyć się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, to ostatecznie pierwszy sparing kwidzynianie rozegrali z zespołem z Czech. Sokol Nové Veselí okazał się dość wymagającym rywalem, a mecz, rozgrywany w piotrkowskiej hali, zakończył się remisem 34:34.

Podczas wyjazdu do Piotrkowa Trybunalskiego podopieczni trenera Patryka Rombla mieli najpierw zmierzyć się z gospodarzami, a dzień później ich rywalem miał być Sokol Nové Veselí. Czesi jednak przyjechali na turniej nieco spóźnieni, więc organizatorzy zamienili kolejność rozgrywania spotkań. W efekcie pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym czerwono-czarni rozegrali z Czechami.

Początek meczu to wyrównane zawody. Sytuacja zmieniła się dopiero w 11 minucie, kiedy to przy stanie 6:6 gracze z Czech rzucili cztery kolejne bramki. W efekcie, w 14 minucie, po trafieniu Ondřeja Skalický’ego, prowadzili już 6:10. Kwidzynianie starali się odrobić straty, jednak udało się to dopiero w 25 minucie. Wówczas to do stanu 15:15 doprowadził Adrian Nogowski, a chwilę później bramkę dającą prowadzenie MMTS zdobył Kamil Nawrocki. Niestety kwidzynianom nie udało się utrzymać przewagi do końca pierwszej połowy. Czesi wyrównali po trafieniu Nikoli Sekulicia, a bramkę na 17:18 w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobył Anur Burnazovič.

Po zmianie stron na boisku trwała wyrównana rywalizacja, która utrzymywała się do 50 minuty i stanu 28:28. Wówczas to do siatki rywali trafili Kamil Kireger i Przemysław Rosiak, a MMTS wyszedł na prowadzenie 30:28. Niestety rywale bardzo szybko odrobili straty, a w 56 minucie za sprawą Anura Burnazovicia wyszli nawet na prowadzenie 31:32. Podopiecznym trenera Patryka Rombla udało się jednak doprowadzić do wyrównania. I choć w ostatniej minucie rywale ponownie powodzili jedną bramką za sprawą Tomasza Nejdla to ostatecznie remis zapewnił kwidzynianom skuteczny rzut Michała Potocznego.

MMTS Kwidzyn - Sokol Nové Veselí 34:34 (17:18)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Nawrocki 3, Krieger 5, Peret 3, Szpera, Klinger, Szczepański 1, Rosiak 4, Nogowski 6, Seroka 2, Ossowski 3, Potoczny 2, Janikowski 3, Pilitowski 2.

Kary: 4 minuty (Krieger, Potoczny)

Sokol: Schams, Studený - Burnazovič 4, Suchánek, Dolejší 4, Melichar 6, Skalický 5, Sekulić 3, Zourek 4, Nedvěd, Štěrba 3, Kalík 2, Ptáčník 1, Nejdl 2.

Kary: 4 minuty (Zourek, Nedvěd)


 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube