slide_13
slide_3
slide_14
slide_1
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » MMTS remisuje z czeskim Sokolem - walka do ostatnich sekund

MMTS remisuje z czeskim Sokolem - walka do ostatnich sekund

Dodano: 2017-01-13

Choć początkowo MMTS miał zmierzyć się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, to ostatecznie pierwszy sparing kwidzynianie rozegrali z zespołem z Czech. Sokol Nové Veselí okazał się dość wymagającym rywalem, a mecz, rozgrywany w piotrkowskiej hali, zakończył się remisem 34:34.

Podczas wyjazdu do Piotrkowa Trybunalskiego podopieczni trenera Patryka Rombla mieli najpierw zmierzyć się z gospodarzami, a dzień później ich rywalem miał być Sokol Nové Veselí. Czesi jednak przyjechali na turniej nieco spóźnieni, więc organizatorzy zamienili kolejność rozgrywania spotkań. W efekcie pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym czerwono-czarni rozegrali z Czechami.

Początek meczu to wyrównane zawody. Sytuacja zmieniła się dopiero w 11 minucie, kiedy to przy stanie 6:6 gracze z Czech rzucili cztery kolejne bramki. W efekcie, w 14 minucie, po trafieniu Ondřeja Skalický’ego, prowadzili już 6:10. Kwidzynianie starali się odrobić straty, jednak udało się to dopiero w 25 minucie. Wówczas to do stanu 15:15 doprowadził Adrian Nogowski, a chwilę później bramkę dającą prowadzenie MMTS zdobył Kamil Nawrocki. Niestety kwidzynianom nie udało się utrzymać przewagi do końca pierwszej połowy. Czesi wyrównali po trafieniu Nikoli Sekulicia, a bramkę na 17:18 w ostatnich sekundach pierwszej połowy zdobył Anur Burnazovič.

Po zmianie stron na boisku trwała wyrównana rywalizacja, która utrzymywała się do 50 minuty i stanu 28:28. Wówczas to do siatki rywali trafili Kamil Kireger i Przemysław Rosiak, a MMTS wyszedł na prowadzenie 30:28. Niestety rywale bardzo szybko odrobili straty, a w 56 minucie za sprawą Anura Burnazovicia wyszli nawet na prowadzenie 31:32. Podopiecznym trenera Patryka Rombla udało się jednak doprowadzić do wyrównania. I choć w ostatniej minucie rywale ponownie powodzili jedną bramką za sprawą Tomasza Nejdla to ostatecznie remis zapewnił kwidzynianom skuteczny rzut Michała Potocznego.

MMTS Kwidzyn - Sokol Nové Veselí 34:34 (17:18)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Nawrocki 3, Krieger 5, Peret 3, Szpera, Klinger, Szczepański 1, Rosiak 4, Nogowski 6, Seroka 2, Ossowski 3, Potoczny 2, Janikowski 3, Pilitowski 2.

Kary: 4 minuty (Krieger, Potoczny)

Sokol: Schams, Studený - Burnazovič 4, Suchánek, Dolejší 4, Melichar 6, Skalický 5, Sekulić 3, Zourek 4, Nedvěd, Štěrba 3, Kalík 2, Ptáčník 1, Nejdl 2.

Kary: 4 minuty (Zourek, Nedvěd)