kwidzyn

Dodano: 8.02.17

Suzuki partnerem PGNiG Superligi

27 lutego 2016 roku powołano spółkę Superliga Sp. z o. o., której powierzono organizację profesjonalnej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Wprowadzono ważne zmiany w systemie rozgrywek i komunikacji, a Spółka pozyskała już najważniejszych sponsorów: PGNiG oraz Suzuki.

PGNiG Superliga wprowadza szereg zmian, dzięki którym podniesione zostaną standardy i poziom rozgrywek piłki ręcznej. Spółka ma nową komunikację wizualną, spójną z nowopowstałą komunikacją marketingową. Zadbano również o poprawę wyglądu hal, a w planach jest wprowadzenie szkolenia młodzieży, której celem jest zbudowanie silnego zaplecza ligi.

Sponsorem Tytularnym spółki jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Z kolei Partnerem i Oficjalnym Dostawcą samochodów do Superligi została firma Suzuki Motor Poland sp. z o. o.

–Współpraca z Partnerem takim jak Suzuki pokazuje realne wsparcie dla naszych klubów – mówi Łukasz Gontarek, Prezes PGNiG Superligi – Otrzymaliśmy do naszej dyspozycji piętnaście samochodów marki Suzuki SX4 S-CROSS. To bardzo komfortowe i wszechstronne crossovery, które z pewnością ułatwią nam realizację wielu zadań.

Wprowadzono również ważne zmiany w systemie rozgrywek. 14 zespołów z całej Polski podzielono na dwie grupy: pomarańczową i granatową. Nie ma już remisów ani dogrywek.

Piłka ręczna w Polsce czasu cieszy się popularnością, a drużyny klubowe z powodzeniem startują w rozgrywkach międzynarodowych. – Naszym zadaniem jest nie tylko prowadzenie profesjonalnych rozgrywek, ale podnoszenie poziomu funkcjonowania klubów, które i tak wykonały ogrom pracy wprowadzając wiele zmian, od tych organizacyjnych po sportowe – dodaje Łukasz Gontarek.

W jednym sezonie zostanie rozegranych 198 meczów przez 14 zespołów klubowych pochodzących z miast, w których mieszka ponad 2 miliony osób. Na zakończenie zaplanowano pierwszą, historyczną Galę podsumowującą sezon, która odbędzie się 29 maja 2017 roku.

Suzuki_2


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube