kwidzyn

Dodano: 8.02.17

Suzuki partnerem PGNiG Superligi

27 lutego 2016 roku powołano spółkę Superliga Sp. z o. o., której powierzono organizację profesjonalnej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Wprowadzono ważne zmiany w systemie rozgrywek i komunikacji, a Spółka pozyskała już najważniejszych sponsorów: PGNiG oraz Suzuki.

PGNiG Superliga wprowadza szereg zmian, dzięki którym podniesione zostaną standardy i poziom rozgrywek piłki ręcznej. Spółka ma nową komunikację wizualną, spójną z nowopowstałą komunikacją marketingową. Zadbano również o poprawę wyglądu hal, a w planach jest wprowadzenie szkolenia młodzieży, której celem jest zbudowanie silnego zaplecza ligi.

Sponsorem Tytularnym spółki jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Z kolei Partnerem i Oficjalnym Dostawcą samochodów do Superligi została firma Suzuki Motor Poland sp. z o. o.

–Współpraca z Partnerem takim jak Suzuki pokazuje realne wsparcie dla naszych klubów – mówi Łukasz Gontarek, Prezes PGNiG Superligi – Otrzymaliśmy do naszej dyspozycji piętnaście samochodów marki Suzuki SX4 S-CROSS. To bardzo komfortowe i wszechstronne crossovery, które z pewnością ułatwią nam realizację wielu zadań.

Wprowadzono również ważne zmiany w systemie rozgrywek. 14 zespołów z całej Polski podzielono na dwie grupy: pomarańczową i granatową. Nie ma już remisów ani dogrywek.

Piłka ręczna w Polsce czasu cieszy się popularnością, a drużyny klubowe z powodzeniem startują w rozgrywkach międzynarodowych. – Naszym zadaniem jest nie tylko prowadzenie profesjonalnych rozgrywek, ale podnoszenie poziomu funkcjonowania klubów, które i tak wykonały ogrom pracy wprowadzając wiele zmian, od tych organizacyjnych po sportowe – dodaje Łukasz Gontarek.

W jednym sezonie zostanie rozegranych 198 meczów przez 14 zespołów klubowych pochodzących z miast, w których mieszka ponad 2 miliony osób. Na zakończenie zaplanowano pierwszą, historyczną Galę podsumowującą sezon, która odbędzie się 29 maja 2017 roku.

Suzuki_2


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Pogrom MMTS w Puławach

Choć na parkiecie zmierzyły się dwa zespołu walczące w ubiegłym sezonie o brązowy ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni powalczą o punkty z Azotami

W meczu 11 serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzynianie zmierzą się na wyjeździe z ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS wygrywa Derby Pomorza

Po nerwowej końcówce MMTS Kwidzyn pokonał gdańskie Wybrzeże w meczu 10 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

We środę kolejne Derby Pomorza

Minęły dopiero trzy dni po zwycięskim meczu z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube