kwidzyn

Dodano: 12.02.17

Pewne zwycięstwo czerwono-czarnych w Legionowie

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn nie mieli problemów z pokonaniem zespołu z Legionowa. Czerwono-czarni ograli gospodarzy 21:29, prowadząc nieprzerwanie od pierwszej do ostatniej minuty. Tym samym MMTS zapisał na swym koncie kolejne 3 punkty za pokonanie rywala ze swojej grupy.

Już początek meczu pokazał kto jest faworytem tego spotkania. Po 5 minutach gry, dzięki m.in. udanym interwencjom Pawła Kiepulskiego, kwidzynianie rozpoczęli bowiem grę od prowadzenia 0:4. Pierwszego gola gospodarze zdobyli minutę później, jednak czterobramkowa przewaga kwidzynian utrzymała się do 15 minuty i stanu 5:9. W kolejnych minutach podopieczni trenera Patryka Rombla powiększali swoją przewagę. Gole zdobyli: Mateusz Seroka (rzut do pustej bramki z własnej połowy) i Michał Potoczny, dobrze bronił Paweł Kiepulski, i po 19 minutach MMTS prowadził w Legionowie 5:11.

W 25 minucie, przy stanie 7:13, gra została przerwana z uwagi na problemy techniczne z tablicą wyników. Chwila ta wyraźnie wybiła gospodarzy z rytmu, którzy do końca pierwszej połowy nie zdołali już zdobyć żadnej bramki. Trafiali natomiast kwidzynianie, którzy przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie do 10 bramek - 7:17.

Po zmianie stron nadal utrzymywała się przewaga podopiecznych trenera Patryka Rombla. Co prawda chwilę po nieskutecznym rzucie karnym Mateusza Seroki (słupek), Legionowo zmniejszyło straty do 8 bramek - 10:18, to stan ten utrzymywał się tylko do 45 minuty i wyniku 14:22. Kwidzynianie ponownie zaczęli bowiem przeważać na parkiecie i już trzy minuty później prowadzili z Legionowem różnicą 11 bramek - 15:26.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że zwycięstwo MMTS w tym spotkaniu pozostawało już niezagrożone. Dwie minuty przed końcem meczu, po skutecznym rzucie karnym Arkadiusza Ossowskiego, kwidzynianie prowadzili z gospodarzami różnicą 10 bramek - 19:29. W ostatnich minutach najpierw trafił jednak Tomasz Kasprzak, a w kolejnej akcji kontrę gospodarzy przerwał Tomasz Klinger. Co więcej kwidzyński zawodnik został także ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry. Wynik końcowy meczu ustalił natomiast Wojciech Gumiński, który wykorzystał rzut karny.


KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn 21:29 (7:17)

sędziowie: Igor Dębski - Artur Rodacki (Kielce)

KPR: Krekora - Ignasiak, Prątnicki 4, Suliński 1, Kasprzak 4, Pribanić, Titow 6, Brinovec, Gawęcki, Ciok 2, Gumiński 4.

Kary: 4 minuty (Brinovec x 2)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 2, Rosiak 1, Nogowski 4, Seroka 9, Ossowski 2, Potoczny 5, Janikowski.

Kary: 8 minut (Rosiak x 2, Peret, Szczepański) + czerwona kartka dla Klingera

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube