slide_14
slide_13
slide_3
slide_1
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » Pewne zwycięstwo czerwono-czarnych w Legionowie

Pewne zwycięstwo czerwono-czarnych w Legionowie

Dodano: 2017-02-12
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn nie mieli problemów z pokonaniem zespołu z Legionowa. Czerwono-czarni ograli gospodarzy 21:29, prowadząc nieprzerwanie od pierwszej do ostatniej minuty. Tym samym MMTS zapisał na swym koncie kolejne 3 punkty za pokonanie rywala ze swojej grupy.

Już początek meczu pokazał kto jest faworytem tego spotkania. Po 5 minutach gry, dzięki m.in. udanym interwencjom Pawła Kiepulskiego, kwidzynianie rozpoczęli bowiem grę od prowadzenia 0:4. Pierwszego gola gospodarze zdobyli minutę później, jednak czterobramkowa przewaga kwidzynian utrzymała się do 15 minuty i stanu 5:9. W kolejnych minutach podopieczni trenera Patryka Rombla powiększali swoją przewagę. Gole zdobyli: Mateusz Seroka (rzut do pustej bramki z własnej połowy) i Michał Potoczny, dobrze bronił Paweł Kiepulski, i po 19 minutach MMTS prowadził w Legionowie 5:11.

W 25 minucie, przy stanie 7:13, gra została przerwana z uwagi na problemy techniczne z tablicą wyników. Chwila ta wyraźnie wybiła gospodarzy z rytmu, którzy do końca pierwszej połowy nie zdołali już zdobyć żadnej bramki. Trafiali natomiast kwidzynianie, którzy przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie do 10 bramek - 7:17.

Po zmianie stron nadal utrzymywała się przewaga podopiecznych trenera Patryka Rombla. Co prawda chwilę po nieskutecznym rzucie karnym Mateusza Seroki (słupek), Legionowo zmniejszyło straty do 8 bramek - 10:18, to stan ten utrzymywał się tylko do 45 minuty i wyniku 14:22. Kwidzynianie ponownie zaczęli bowiem przeważać na parkiecie i już trzy minuty później prowadzili z Legionowem różnicą 11 bramek - 15:26.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że zwycięstwo MMTS w tym spotkaniu pozostawało już niezagrożone. Dwie minuty przed końcem meczu, po skutecznym rzucie karnym Arkadiusza Ossowskiego, kwidzynianie prowadzili z gospodarzami różnicą 10 bramek - 19:29. W ostatnich minutach najpierw trafił jednak Tomasz Kasprzak, a w kolejnej akcji kontrę gospodarzy przerwał Tomasz Klinger. Co więcej kwidzyński zawodnik został także ukarany czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry. Wynik końcowy meczu ustalił natomiast Wojciech Gumiński, który wykorzystał rzut karny.

KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn 21:29 (7:17)

sędziowie: Igor Dębski - Artur Rodacki (Kielce)

KPR: Krekora - Ignasiak, Prątnicki 4, Suliński 1, Kasprzak 4, Pribanić, Titow 6, Brinovec, Gawęcki, Ciok 2, Gumiński 4.

Kary: 4 minuty (Brinovec x 2)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Genda 3, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 2, Rosiak 1, Nogowski 4, Seroka 9, Ossowski 2, Potoczny 5, Janikowski.

Kary: 8 minut (Rosiak x 2, Peret, Szczepański) + czerwona kartka dla Klingera