slide_17
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » MMTS ponownie górą w Derbach Pomorza

MMTS ponownie górą w Derbach Pomorza

Dodano: 2017-02-25

W ligowym starciu 19 kolejki szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali gdańskie Wybrzeże wygrywając 22:25. Jak można było przypuszczać gospodarze postawili kwidzynianom twarde warunki gry, a do 33 minuty przewaga na boisku należała do miejscowych. I choć w drugiej połowie bramki w zespole MMTS zdobywali praktycznie tylko trzej zawodnicy: Marek Szpera, Mateusz Seroka i Paweł Genda, to kwidzynianom udało się ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Mecz rozpoczął się od bramki Adriana Kondratiuka, który pokonał Krzysztofa Szczecinę z rzutu karnego. W rewanżu kwidzynianie trafili trzykrotnie, prowadząc po 5 minutach - 1:3. Niestety w kolejnych minutach już tak różowo nie było. Najpierw kwidzynianie nie powstrzymali Ramona Oliveiry, a chwilę później Artur Chmieliński zablokował kontratak Adriana Nogowskiego. Gdy w 8 minucie trafił Łukasz Rogulski, gospodarze odrobili straty doprowadzając do remisu po 3.

Niestety od 11 minuty i stanu 4:4 obie ekipy stanęły w miejscu, nie mogąc przełamać defensywy rywali. Podczas gry coraz częściej pojawiały się też faule i błędy. Widząc co się dzieje na boisku trener Patryk Rombel poprosił o czas. Posunięcie to okazało się bardzo skuteczne, bowiem chwilę później kwidzynianie rzucili 4 bramki przy zaledwie jednym trefieniu Ramona Oliveiry. W efekcie po 21 minutach gry MMTS prowadził w gdańskiej hali 5:8. Niestety na tym zakończyła się seria kwidzynian, którzy popełniali coraz więcej błędów i przez 8 minut rzucili zaledwie dwie bramki! Błędy kwidzynian skrupulatnie wykorzystywali natomiast gospodarze, który prowadzenie w ataku przez Huberta Korneckiego schodzili na przerwę prowadząc 12:10.

Druga połowa rozpoczęła się od udanych interwencji bramkarzy. Najpierw skuteczną interwencją popisał się Artur Chmieliński, po czym rzut karny obronił Krzysztof Szczecina. W 33 minucie, po rzucie Mateusza Wróbla, gospodarze podwyższyli natomiast prowadzenie do stanu 13:10. W trudnej sytuacji ciężar gry wziął na siebie Marek Szpera, który zdołał przedrzeć się przez obronę gospodarzy. Kolejne bramki dla Kwidzyna rzucali natomiast Mateusz Seroka, Grzegorz Szczepański oraz Paweł Genda i przewaga znalazła się teraz po stronie MMTS – 13:14.

Niezadowolony z poczynań swojego zespołu trener Wybrzeża poprosił o czas, a chwilę później gola dla gdańszczan zdobył Ramon Oliveira, ponownie doprowadzając do remisu – po 14. Dwie minuty później po trafieniach Szpery i Seroki kwidzynianie wyszli jednak na dwubramkową przewagę – 14:16. Atak gospodarzy próbował jeszcze pobudzić Kornecki, jednak kwidzynianie starali się kontrolować wydarzenia na boisku. Co więcej, po 45 minutach i trafieniach Gendy oraz Seroki, czerwono-czarni powiększyli swoją przewagę do 3 bramek – 16:19.

Niestety szybko okazało się, że trzybramkowa różnica to zbyt mało, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa. W 40 minucie, po akcjach Łukasza Rogulskiego i Ramona Oliveiry gdańszczanie zniwelowali bowiem straty do zaledwie jednej bramki – 19:20. Chwilę później trafił Genda, a także Rogulski, jednak różnica nadal utrzymywała się skromna przewaga MMTS – 20:21. Nadzieję na odniesienie zwycięstwa przywrócił kwidzyniakom Mateusz Seroka, który wykorzystując błędy rywali zdobył dla MMTS 3 kolejne bramki z rzędu. W efekcie po 56 minutach gry czerwono-czarni prowadzili w hali AWFiS 20:24! Minutę później gospodarze zbliżyli się jednak do kwidzynian na 2 bramki - 22:24 i sytuacja na boisku robiła się coraz trudniejsza. Kwidzynian po raz kolejny uratował jednak Marek Szpera, który skutecznym rzutem podwyższył prowadzenie MMTS do 3 bramek – 22:25. Jak się okazało, mimo prób gdańszczan, takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie i komplet 3 punktów trafił do Kwidzyna.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10)

Sędziowie: Dariusz Mroczkowski – Jakub Mroczkowski (Sierpc)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieczewski – Oliveira 6, Skwierawski 2, Kornecki 5, Sulej, Niewrzawa, Rogulski 7, Kondratiuk 1, Wróbel 1, Kostrzewa.

Kary: 8 minut (Kornecki x 2, Niewrzawa, Kostrzewa)

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Genda 4, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 6, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski, Seroka 9, Ossowski, Potoczny 4, Janikowski.

Kary: 6 minut (Peret, Rosiak, Seroka)