slide_3
slide_1
slide_13
slide_14
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » MMTS przed wyjazdowym starciem z Sandrą SPA Pogoń

MMTS przed wyjazdowym starciem z Sandrą SPA Pogoń

Dodano: 2017-03-10

W sobotę, 11 marca, kwidzynianie zmierzą się na wyjeździe z Sandrą SPA Pogoń Szczecin. Mecz rozgrywany w ramach 21 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn rozpocznie się o godz. 18.00, a poprowadzi go para sędziowska: Krzysztof Bąk - Kamil Ciesielski (Zielona Góra).

Sandra SPA Pogoń Szczecin to kolejny rywal kwidzynian w Grupie Granatowej. Stawką pojedynku będą więc 3 punkty. Pogoń z dorobkiem 14 punktów zajmuje aktualnie przedostatnią pozycję w grupie. W 20 spotkaniach szczecinianie wygrali sześciokrotnie, a 14 razy schodzili z parkietu pokonani. Warto podkreślić, że dwa zwycięstwa Portowcy odnieśli z drużynami swojej grupy. Najpierw pokonali na własnym terenie KPR RC Legionowo 25:23 (13:13), a w ostatniej kolejce ograli Chrobrego Głogów 28:22 (12:8). Wygrana w ostatnim meczu z plasującym się tuż za kwidzynianami zespołem Chrobrego może budzić respekt. Tym bardziej, że przed meczem klub ze Szczecina rozwiązał umowę z Mariuszem Jurasikiem, który prowadził ten zespół od listopada ubiegłego roku. Zastąpili go doskonale znany duet: Rafał Biały – Sławomir Fogtman i już z nową parą trenerską Pogoń zwyciężyła zespół z Głogowa. Najskuteczniejsi w zespole gospodarzy okazali się: Mateusz Zaremba - 7 bramek, Dawid Krysiak - 6 bramek oraz Michał Bruna - 5 bramek, choć bardzo dobre spotkanie rozegrał również bramkarz Edin Tatar.

Na papierze faworytem spotkania Sandra SPA Pogoń – MMTS są kwidzynianie, jednak trzeba pamiętać, że zespół gospodarzy gra na własnym terenie, a podbudowany zwycięstwem w ostatniej kolejce liczy na sprawienie kolejnej niespodzianki. Warto również przypomnieć, że w pierwszej rundzie kwidzynianie pokonali u siebie Pogoń wygrywając 37:31 (18:17). W zespole Pogoni brylował wówczas zdobywca 9 bramek – Dawid Krysiak, natomiast w ekipie czerwono czarnych najwięcej bramek rzucili: Mateusz Seroka - 10 bramek, Michał Peret – 8 bramek i Adrian Nogowski – 7 bramek. Ten ostatni najprawdopodobniej nie wystąpi jednak w zespole z Kwidzyna. Po urazie odniesionym w meczu z Wybrzeżem Gdańsk trener kwidzyńskiego zespołu nie chce bowiem zbytnio obciążać swego podstawowego zawodnika. W zespole MMTS na pewno zagra natomiast Arkadiusz Ossowski, którego pojawił się także w ostatnim meczu kwidzynian z Piotrkowem Trybunalskim.

Mecz Sandra SPA Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn odbędzie się 11 mara o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Krzysztof Bąk – Kamil Ciesielski (Zielona Góra), a internetową relację z tego spotkania śledzić można na portalu lajfy.com pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2017-03-11/id/202264