kwidzyn

Dodano: 17.03.17

Szpera: Postawiliśmy na obronę i kontratak

Ligowe zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin podsumowuje Marek Szpera. Rozgrywający kwidzyńskiej drużyny rzucił 7 bramek, będąc najskuteczniejszym graczem gospodarzy.

-Jak można podsumować to spotkanie? Wygraliśmy, choć w pewnym momencie pozwoliliśmy gościom na zbudowanie niewielkiej przewagi Zagłębia.

-Fajny był początek meczu w naszym wykonaniu, gdzie kontrolowaliśmy to spotkanie. Później pojawiło się trochę błędów, Lubin nas doszedł, a nawet przeskoczył jedną bramką. W drugiej połowie postawiliśmy jednak na silną obronę oraz kontratak i to odpaliło. Zaskoczyła też gra w ataku, gdzie mieliśmy też z tym problem. Było bowiem kilka błędów, ale później było już fajnie i cieszę się, że wygraliśmy.

-Obserwując ten mecz można było pomyśleć, że jesteście przekonani o swoim zwycięstwie i prędzej czy później i tak wygracie to spotkanie.

-Może tak to wyglądało, ale na pewno nie był to łatwy mecz. Lubin się też nie położył przed nami. Wiemy zresztą jak było w tamtym roku, gdy rozgrywaliśmy bardzo twardy mecz. Tutaj zadecydował jednak początek drugiej połowy, gdzie odskoczyliśmy na 3-4 bramki i utrzymaliśmy prowadzenie to do końca.

-Po zwycięstwie nad Zagłębiem czeka nas starcie z Chrobrym Głogów. Wydaje się, że będzie to trudniejszy pojedynek niż starcie z Lubinem.

-Głogów jest trudnym przeciwnikiem. Fajnie grają, wygrywają, więc będzie to bardzo ciężkie spotkanie.

-Czy granie co 3 dni niesie za sobą jakiś pozytyw czy stanowi tylko przeszkodę do racjonalnego wykorzystania potencjału danego zespołu?

-Dla naszej gry jest to na plus, bo możemy dać pograć wszystkim. Trener też oczekuje tego, żeby każdy grał na sto procent swoich możliwości. Może w mniejszej ilości czasowej, ale każdy ma możliwość pokazania się i sprawdzenia w meczach rozgrywanych przed play-off’ami.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube