slide_3
slide_14
slide_1
slide_13
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » Szpera: Postawiliśmy na obronę i kontratak

Szpera: Postawiliśmy na obronę i kontratak

Dodano: 2017-03-17

Ligowe zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin podsumowuje Marek Szpera. Rozgrywający kwidzyńskiej drużyny rzucił 7 bramek, będąc najskuteczniejszym graczem gospodarzy.

-Jak można podsumować to spotkanie? Wygraliśmy, choć w pewnym momencie pozwoliliśmy gościom na zbudowanie niewielkiej przewagi Zagłębia.

-Fajny był początek meczu w naszym wykonaniu, gdzie kontrolowaliśmy to spotkanie. Później pojawiło się trochę błędów, Lubin nas doszedł, a nawet przeskoczył jedną bramką. W drugiej połowie postawiliśmy jednak na silną obronę oraz kontratak i to odpaliło. Zaskoczyła też gra w ataku, gdzie mieliśmy też z tym problem. Było bowiem kilka błędów, ale później było już fajnie i cieszę się, że wygraliśmy.

-Obserwując ten mecz można było pomyśleć, że jesteście przekonani o swoim zwycięstwie i prędzej czy później i tak wygracie to spotkanie.

-Może tak to wyglądało, ale na pewno nie był to łatwy mecz. Lubin się też nie położył przed nami. Wiemy zresztą jak było w tamtym roku, gdy rozgrywaliśmy bardzo twardy mecz. Tutaj zadecydował jednak początek drugiej połowy, gdzie odskoczyliśmy na 3-4 bramki i utrzymaliśmy prowadzenie to do końca.

-Po zwycięstwie nad Zagłębiem czeka nas starcie z Chrobrym Głogów. Wydaje się, że będzie to trudniejszy pojedynek niż starcie z Lubinem.

-Głogów jest trudnym przeciwnikiem. Fajnie grają, wygrywają, więc będzie to bardzo ciężkie spotkanie.

-Czy granie co 3 dni niesie za sobą jakiś pozytyw czy stanowi tylko przeszkodę do racjonalnego wykorzystania potencjału danego zespołu?

-Dla naszej gry jest to na plus, bo możemy dać pograć wszystkim. Trener też oczekuje tego, żeby każdy grał na sto procent swoich możliwości. Może w mniejszej ilości czasowej, ale każdy ma możliwość pokazania się i sprawdzenia w meczach rozgrywanych przed play-off’ami.