kwidzyn

Dodano: 17.03.17

Szpera: Postawiliśmy na obronę i kontratak

Ligowe zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin podsumowuje Marek Szpera. Rozgrywający kwidzyńskiej drużyny rzucił 7 bramek, będąc najskuteczniejszym graczem gospodarzy.

-Jak można podsumować to spotkanie? Wygraliśmy, choć w pewnym momencie pozwoliliśmy gościom na zbudowanie niewielkiej przewagi Zagłębia.

-Fajny był początek meczu w naszym wykonaniu, gdzie kontrolowaliśmy to spotkanie. Później pojawiło się trochę błędów, Lubin nas doszedł, a nawet przeskoczył jedną bramką. W drugiej połowie postawiliśmy jednak na silną obronę oraz kontratak i to odpaliło. Zaskoczyła też gra w ataku, gdzie mieliśmy też z tym problem. Było bowiem kilka błędów, ale później było już fajnie i cieszę się, że wygraliśmy.

-Obserwując ten mecz można było pomyśleć, że jesteście przekonani o swoim zwycięstwie i prędzej czy później i tak wygracie to spotkanie.

-Może tak to wyglądało, ale na pewno nie był to łatwy mecz. Lubin się też nie położył przed nami. Wiemy zresztą jak było w tamtym roku, gdy rozgrywaliśmy bardzo twardy mecz. Tutaj zadecydował jednak początek drugiej połowy, gdzie odskoczyliśmy na 3-4 bramki i utrzymaliśmy prowadzenie to do końca.

-Po zwycięstwie nad Zagłębiem czeka nas starcie z Chrobrym Głogów. Wydaje się, że będzie to trudniejszy pojedynek niż starcie z Lubinem.

-Głogów jest trudnym przeciwnikiem. Fajnie grają, wygrywają, więc będzie to bardzo ciężkie spotkanie.

-Czy granie co 3 dni niesie za sobą jakiś pozytyw czy stanowi tylko przeszkodę do racjonalnego wykorzystania potencjału danego zespołu?

-Dla naszej gry jest to na plus, bo możemy dać pograć wszystkim. Trener też oczekuje tego, żeby każdy grał na sto procent swoich możliwości. Może w mniejszej ilości czasowej, ale każdy ma możliwość pokazania się i sprawdzenia w meczach rozgrywanych przed play-off’ami.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Szczecina będzie trenować pod okiem Szmala

Krzysztof Szczecina został powołany na specjalistyczną konsultację bramkarską. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Górnik na inaugurację sezonu 2017/2018

Już w najbliższą niedzielę, 3 września o godz. 13.00, szczypiorniści MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

Aktualności

Guziewicz trafia na Mistrzostwach Świata juniorów

Reprezentacja Polski zajęła XV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów ...

Czytaj więcej

Aktualności

Trener Maciej Mroczkowski podsumowuje turniej w ...

Trenerzy finalistów 23 Memoriału Ryszarda Matuszaka: Maciej Mroczkowski (MMTS ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube