kwidzyn

Dodano: 18.03.17

MMTS ogrywa Chrobrego i zgarnia 3 punkty

Czerwono-czarni zwyciężyli Chrobrego Głogów w meczu 23 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Patryka Rombla pokonali rywali 29:26, prowadząc przez większość spotkania. Rywale sprawili kwidzynianom kłopot jedynie w pierwszych 12 minutach gry. Później dominowali już gospodarze, którzy tym samym dołożyli komplet 3 punktów do swojej kolekcji.

Mecz rozpoczął się od skutecznego trafienia Michała Potocznego. W odpowiedzi rywale zdobyli jednak trzy bramki pod rząd, po rzutach Damiana Krzysztofika, Marka Świtały i Szymona Sićko, wychodząc na prowadzenie 1:3. Co więcej, w 11 minucie, głogowianie powiększyli swoją przewagę do 3 bramek – 3:6. Skutecznością w zespole Chrobrego popisał się wówczas Marek Świtała. Trzybramkowa przewaga Głogowa utrzymała się jednak tylko minutę. Od stanu 4:7 swoją grę poprawili bowiem kwidzynianie. W końcu zaczęła funkcjonować obrona, a w bramce coraz lepiej prezentował się Krzysztof Szczecina. Wystarczy powiedzieć, że przez 11 kolejnych minut gospodarze zdobyli 9 bramek przy tylko dwóch trafieniach Chrobrego. W efekcie, po 23 minutach gry, MMTS prowadził we własnej hali 13:9. Prowadzenie czerwono-czarnych powiększyło się jeszcze bardziej w końcówce pierwszej połowy. Przy stanie 15:12 kwidzynianie skutecznie wykorzystywali bowiem błędy rywali i po rzutach Michała Potocznego (karny), Adriana Nogowskiego i Michała Pereta, uzyskali przewagę 6 bramek. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 18:13 po udanej akcji Szymona Sićki.

Po przerwie kwidzynianie nadal dominowali na boisku. W zespole gości ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Szymon Sićko i Dominik Płócienniczak, ale nie wystarczyło to na pokonanie gospodarzy. W 43 minucie po trafieniach Pawła Gendy i Kamila Kriegera czerwono-czarni prowadzili 23:17. Dziesięć minut przed końcem meczu, po rzutach Szymona Sićki i Arkadiusza Miszki (karny), głogowianie zmniejszyli jednak straty do 4 bramek – 23:19. Jak się okazało różnica 4-5 bramek utrzymała się niemal do końca tego spotkania. W 57 minucie gry MMTS prowadził bowiem 29:24, jednak w końcówce gospodarze popełnili kilka błędów, co skwapliwie wykorzystali goście. Po trafieniach Adama Babicza i Arkadiusza Miszki (karny) mecz zakończył się zwycięstwem MMTS 29:26. Komplet 3 punktów został zatem w Kwidzynie.


 

MMTS Kwidzyn - SPR Chrobry Głogów 29:26 (18:13)

Sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) - Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Szczecina - Genda 2, Krieger 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 1, Szczepański 3, Rosiak 2, Nogowski 3, Guziewicz 2, Seroka 2, Ossowski, Potoczny 5, Janikowski 3.

Kary: 10 minut (Szpera x 2, Genda, Peret, Rosiak)

Chrobry: Stachera, Kapela - Miszka 3, Pawłowski, Płócienniczak 5, Świtała 4, Sadowski 1, Sićko 7, Babicz 1, Gujski, Tylutki, Sobut, Krzysztofik 5, Kubała, Rydz.

Kary: 12 minut (Sićko x 3, Stachera, Płócienniczak, Tylutki)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube