slide_3
slide_1
slide_13
slide_14
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » Kwidzynianie przed meczem na szczycie

Kwidzynianie przed meczem na szczycie

Dodano: 2017-03-20

Podopiecznych trenera Patryka Rombla czeka niezwykle trudny egzamin. Po zwycięstwach ze słabszymi rywalami kwidzynianie zmierzą się bowiem z liderem Grupy Granatowej. Mecz Vive Tauron Kielce – MMTS Kwidzyn odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 20.15. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota (Płock), a bezpośrednią relację z Kielc pokaże Canal+ Sport.

Choć starcie Vive Tauron Kielce i MMTS Kwidzyn jest pojedynkiem na szczycie Grupy Granatowej to zdecydowanym faworytem tego pojedynku są gospodarze. Najlepsza drużyna Europy w tym sezonie ponownie nie ma bowiem przeciwników w PGNiG Superlidze Mężczyzn. W 23 meczach odniosła komplet zwycięstw i wyprzedza kwidzynian w ligowej tabeli aż o 14 punktów! Dla kieleckiego zespołu wtorkowe spotkanie będzie także przetarciem przed pierwszym starciem 1/8 Velux EHF Champions League.

–To dobrze, że kalendarz spotkań ułożył się tak, że gramy z wymagającym rywalem. Im wyższy poziom przeciwnika, tym musimy zagrać na większe koncetracji i mobilizacji. Czeka nas dużo ciężkich meczów, ale jesteśmy do tego przygotowani mówi przed meczem Mateusz Jachlewski, skrzydłowy Vive.

W pierwszej rundzie czerwono-czarni ulegli mistrzom Polski przegrywając na własnym terenie 27:32 (17:18). Skuteczną grą w kwidzyńskim zespole popisywali się wówczas: Paweł Genda, Michał Peret i Mateusz Seroka, którzy rzucili rywalom po 6 bramek. W zespole Vive tyle samo bramek na koncie miał Karol Bielecki, a po 5 trafień zaliczyli: Mariusz Jurkiewicz i Paweł Paczkowski.

Wygranie w kieleckiej Hali Legionów lub choćby urwanie punktów podopiecznym trenera Tałanta Dujszebajewa będzie niezwykle trudne. Niemniej dopóki piłka w grze wszystko jest przecież możliwe.

Mecz Vive Tauron Kielce – MMTS Kwidzyn odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 20.15. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota (Płock), a bezpośrednią relację z Kielc pokaże Canal+ Sport.

Internetową relację z meczu śledzić można natomiast na portalu www.lajfy.com pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2017-03-21/id/203280