kwidzyn

Dodano: 5.04.17

Pucharowa dominacja MMTS nad Wybrzeżem

Chyba nikt nie spodziewał się tego, że MMTS tak gładko pokona gdańskie Wybrzeże w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. Kwidzynianie wygrali bowiem 33:23, a przewaga czerwono-czarnych wynosiła w pewnym momencie aż 14 bramek!

Kwidzynianie znakomicie rozpoczęli to spotkanie, bo już po 5 minutach gry prowadzili 4:1. Zdenerwowany poczynaniem swoich podopiecznych trener Damian Wleklak poprosił o czas. Jego uwagi przyniosły skutek i już 5 minut później, dzięki udanym interwencjom Macieja Pieczewskiego oraz bramkom Mateusza Wróbla i Wojciecha Prymlewicza, gdańszczanie doprowadzili do remisu po 4. Na więcej nie pozwolili już gospodarze, który od tego momentu zdominowali to co działo się na parkiecie. Gdańszczanie kompletnie nie radzili sobie z obroną MMTS, decydując się na rzut z nieprzygotowanej pozycji lub też na ich drodze stawał Paweł Kiepulski. Wystarczy powiedzieć, że przez 10 kolejnych minut czerwono-czarni zdobyli 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Łukasza Rogulskiego. Skuteczna gra kwidzyńskiego zespołu sprawiała, że po 20 minutach gry MMTS prowadził 12:6! Co więcej kwidzynianie dalej szli za ciosem, powiększając swoją przewagę. Znakomicie bronił Paweł Kiepulski, a skuteczność jego kolegów pozwoliła kwidzynianom na powiększenie przewagi do 8 bramek – 15:7. Taką różnicą zakończyła się też pierwsza połowa meczu – 16:8.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od trafienia Łukasza Rogulskiego. Kwidzynianie natomiast kontynuowali szybką i skuteczną grę z pierwszej połowy. Wybrzeże ponownie miało olbrzymie problemy z konstruowaniem akcji i oddawaniem rzutów. MMTS natomiast skutecznie powiększał swoja przewagę kolejnymi trafieniami. Podopieczni trenera Patryka Rombla rzucili 7 bramek z rzędu powiększając swoją przewagę do stanu 23:9! Kwidzynianie prowadzili już z Gdańskiem 14 bramkami i wydawało się, że jeśli nadal będą grali równie skutecznie to Wybrzeże może stracić w tym meczu ponad 40 bramek! Wysokie prowadzenie MMTS sprawiło jednak, że gra się nieco rozluźniła. Na boisku coraz częściej pojawiali się także młodzi gracze gospodarzy. W efekcie gdańszczanom udało się zmniejszyć rozmiary przewagi do 10 bramek – 24:14. Gospodarze jednak znów zaatakowali, a trafienia Alana Guziewicza i Michała Pereta pozwoliły kwidzynianom na powiększenie przewagi do 13 trafień – 29:16. Po chwili Wybrzeże odpowiedziało jednak tym samym i na 5 minut przed końcem meczu przewaga gospodarzy ponownie wynosiła 10 bramek – 29:19. W 58 minucie po bramkach Łukasza Rogulskiego i Marka Podobasa gościom udało się nawet zmniejszyć straty do 9 bramek – 31:22. MMTS odpowiedział jednak skutecznym rzutem karnym Arkadiusza Ossowskiego oraz golem Krzysztofa Szczeciny rzuconym do pustej bramki – 33:22. Ostatecznie, po trafieniu Pawła Niewrzawy mecz zakończył się jednak dziesięciobramkową przewagą kwidzynian.


MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 33:23 (16:8)

Sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) - Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Kiepulski, Szczecina 1 - Genda 2, Krieger 3, Peret 3, Szpera 1, Klinger 3, Szczepański, Nogowski 6, Guziewicz 1, Seroka 3, Ossowski 3, Potoczny 3, Janikowski 4.

Kary: 6 minut (Janikowski x 2, Szpera)

Wybrzeże: Pieczewski, Chmieliński, Suchowicz - Oliveira, Podobas 2, Skwierawski, Kornecki, Sulej, Niewrzawa 4, Rogulski 8, Prymlewicz 3, Kondratiuk, Wróbel 4, Abram 2.

Kary: 12 minut (Abram x 3, Rogulski, Kondratiuk, Wróbel)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube